Güvenlik

Hotmail'deki açık kapatıldı mı?

Microsoft, Hotmail web posta hizmetlerinde ciddi derecede olan açığı düzelttiklerini söyledi.

Hotmail'deki açık kapatıldı mı?

Hotmail verdiği açıkla bir saldırganın başka birinin Hotmail hesabına erişip parola sıfırlamasına izin verdi. Bir güvenlik haber sitesine göre bu hatayı istismar eden hackerler 20 dolar karşılığında Hotmail hesaplarını çaldılar.

1335685704_hotmail-hack-1.jpg

350 milyon kullanıcıya sahip olan Hotmail'de geçtiğimiz hafta hackerlar büyük bir boşluk yakaladı. Bu boşluk ile bir kişinin Hotmail hesabı başka bir kişi tarafından sıfırlanabiliyordu.

1335685733_email-hacking.jpg

Bilgisayar güvenlik araştırmacısı, Nisan ayının başlarında Hotmail'de bir açık keşfetti ve kısa süre sonra bu açıkla ilgili Microsoft'u uyardı. Bu açıkla ilgili Microsoft'tan resmi bir açıklama geldi. Microsoft geliştiricileri, Twitter sayfalarından duyuru yaptı ve hatanın keşfedildiğini ve düzeltildiğini belirtti. Geçen süre içerisinde, kaç kişinin bu hatadan dolayı hesaplarını kaybettiği ve Microsoft'un kullanıcıların zararlarını karışlamak için ne yapmayı düşündüğü bilinmiyor.

Yorumlar
Misafir
AH AH ne çekiyoruz bi anlasanız VAH VAHHHH
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.