İnatçı ve gün yüzüne çıkmamış tehditlere karşı: Sophos Intercept

Yeni nesil tehditlerle mücadelede ağ ve uç nokta güvenliğine yönelik çözümler sunan Sophos, inatçı ve gün yüzüne çıkmamış tehditlerle mücadele için geliştirdiği yeni ürünü Sophos Intercept’in beta sürümünün hazır olduğunu duyurdu.

İnatçı ve gün yüzüne çıkmamış tehditlere karşı: Sophos Intercept

Sophos Intercept, kullanıcıları fidye yazılımlarından, henüz keşfedilmemiş güvenlik açıklarının neden olabileceği zararlardan ve belleğe yerleşen inatçı tehditlerden koruyan ek bir koruma katmanı sunuyor. Mevcut güvenlik çözümleriyle bir arada kullanılabilen Sophos Intercept, genel sistem performansı ve diğer güvenlik çözümlerinin işleyişi üzerinde olumsuz bir etkiye neden olmaksızın, gizli ve keşfedilmemiş saldırılara karşı sürekli bir denetim sağlayarak olası zararların önüne geçiyor.

Çok sayıda gelişmiş uç nokta güvenlik teknolojisine dair yetenekleri bir arada toplayan Sophos Intercept, Sophos’un Aralık 2015’te satın aldığı SurfRight’in sahip olduğu kesintisiz güvenlik açığı denetim teknolojisinden güç alıyor. Sophos Intercept’in öne çıkan avantajları şöyle sıralanıyor:

*Fidye yazılımlarına karşı endüstrinin en gelişmiş korumasını sunuyor. Fidye yazılımlarını sistemdeki dosyaları şifrelemeye başlayamadan tespit ediyor ve engelliyor.

*Olası güvenlik açıklarını sürekli denetim altında tutarak, herhangi bir genel sistem taramasına ihtiyaç olmaksızın söz konusu güvenlik açılarını kullanan saldırıların önüne geçiyor.

*Etkinliği kanıtlanmış Sophos Clean teknolojisiyle casus yazılımları ve sistemin derinliklerinde saklanan inatçı tehditleri bulup temizliyor.

*Karşılaşılan saldırıları anında raporlayarak, sistem güvenliğine dair ihtiyaç duyulan raporların kolayca oluşturulmasını ve takibini sağlıyor.

1472465768_sophosdan-schiappa-1.jpg

Yönetim ve konfigürasyon gerektirmeyen gelişmiş korumayla tanışın

Sophos’un sunduğu yeni nesil güvenlik çözümlerinde etkinliğin yanı sıra, şirketlerin beklentilerine ve ihtiyaçlarına uygun olarak karmaşık yönetim ve konfigürasyon zorunluluğunu da ortadan kaldırmaya odaklandıklarını ifade eden Sophos Uç Nokta Güvenlik Grubu Yöneticisi Dan Schiappa, şunları söyledi:

“Sophos olarak en kapsamlı, en akıllı, tehditlere karşı gerçek zamanlı koruma sağlayan ve bunun için kapsamlı sistem taramasına ihtiyaç duymayan uç nokta güvenlik çözümleri sunmak için çalışıyoruz. Amacımız daha önce karşılaşmadıklarımız da dahil olmak üzere her türlü tehdidi bulmak ve zarar vermeden ortadan kaldırmaktır. Bu amaçla bağımsız kuruluşlar tarafından onaylanmış mevcut güvenlik teknolojilerimizi, SurfRight’in sunduğu gerçek zamanlı güvenlik açığı denetimi ve güvenliğe yönelik inovasyonlarla bir araya getirerek Sophos Intercept’i ortaya koyduk.”

Sophos Intercept beta programına katılmak isteyen şirketlerin davetiye kodlarını almak için Sophos iş ortaklarına başvurması yeterli. Genel erişime açık beta programının başlangıcı ise önümüzdeki haftalarda açıklanacak.

Sophos Intercept’in 2016 yılının sonlarına doğru piyasaya sürülmesi planlanıyor.