Güvenlik

Internet Security 2016 Ağ Koruması Getiriyor, Bulutta Temizlik Sağlıyor

F-Secure’un en yeni Internet Security çözümü operatör seviyesinde teknolojiler kullanarak tüketicilere online tehditlere karşı mücadele için daha iyi koruma sunuyor.

Internet Security 2016 Ağ Koruması Getiriyor, Bulutta Temizlik Sağlıyor

F-Secure kısa süre önce F-Secure SAFE çoklu cihaz güvenlik çözümlerinin bir parçası olarak Internet Security 2016 ürününü piyasaya sundu. Ödüllü güvenlik çözümünün yeni sürümü, ağ güvenlik farkındalığı Network Checker özelliğiyle geliyor. Bu özellik, yeni bir Cleanup çözümü ve patentli “Lighthouse” bulut tarama teknolojisini kullanıyor ve gelişmiş virüsleri engelliyor. Bunun yanı sıra ürünün bir dizi özelliği çözümün kullanımını kolay hale getirerek online tehditlerin ortadan kaldırılmasında proaktif bir görüntü ortaya koyuyor.

Konuya ilişkin bir değerlendirme yapan F-Secure Cihaz Güvenliği Direktörü Antero Norkio, “Internet Security endüstrideki en iyi koruma çözümünü tek ve koruyucu dostu bir yazılım halinde bir araya getiriyor” dedi. Antero Norkio açıklamasını, “Koruma teknolojimizle devamlı ödüller kazanıyoruz ve ürünlerimize Network Checker’ın ağ güvenliği gibi yeni özellikler ekleyerek kullanıcılara tehlikeleri proaktif şekilde bularak ortadan kaldıracak araçlar veriyoruz” diyerek sürdürdü.

Network Checker, F-Secure’un popüler Router Checker isimli aracının yerelleştirilmiş sürümü ve internet konfigürasyonlarını kontrol ederek internet ayarlarının değiştirilip değiştirilmediğini ortaya çıkarıyor. Yeni yapılan bir araştırmaya göre, kullanıcıların internet ayarlarını değiştirmeye yönelik zararlı saldırı girişimleri yalnızca bir gün içinde bir milyon tekil tık sayısına ulaşıyor. Saldırganlar, kullanıcıların yönlendiricilerindeki (router) ayarlarını değiştirerek internet trafiğini diledikleri cihaza yönlendirme girişimleri yapıyor. Bu stratejiyle geniş grupta kullanıcılar tehlikeye düşürülüyor ve geleneksel güvenlik yazılımları gerekli saptamaları yapamıyor.

Antero Norkio şu yorumu yapıyor: “Online tehditler sürekli bir evrim geçiriyor ve güvenliğin de evrim geçirmesi şart.” Norkio, “Network Checker’ın yetenekleri Internet Security’nin korumasını ağları kapsayacak şekilde genişletmesine yardımcı oluyor. Bu da, tüketicilerin giderek daha fazla ağa bağlı cihaz kullanmasıyla zorunlu hale geliyor” ifadesini kullandı.

1443701131_1443684593fsecure.jpg

Cleanup ve Scan Wizard güvenliği daha kolay hale getiriyor

Internet Security 2016 ayrıca operatörlerin ve internet servis sağlayıcıların kullandıkları gelişmiş teknolojileri Cleanup adında yeni bir çözümü tüketicilerin PC’lerine getiriyor. Bu çözüm F-Secure’un “Lighthouse” isimli patentli teknolojisini kullanıyor ve çözümün geleneksel gerçek zamanlı taramadan farkı, taramayı başlatmak için bulut bilişimi kullanması. Bulutun yeteneklerinin kullanılması, Internet 2016’yı botnet gibi birçok firmanın ağ yönetiminde karşılaştıkları gelişmiş tehditlere karşı çözüm sunmasını adresliyor. Çözüm ayrıca zararlı yazılımlar nedeniyle hasara uğramış kullanıcıların makinelerine Internet Security yükleme izni de veriyor ve geleneksel güvenlik çözümlerini engellemek için tasarlanan gelişmiş zararlı yazılımları da ortadan kaldırıyor.

F-Secure Cihaz Güvenliği Direktörü Antero Norkio, “Burada iki harika değeri bir araya getirdik. Zararlı yazılımlara karşı mücadeledeki endüstri uzmanı liderliğimiz ve 200’den fazla operatörle çalışarak geliştirdiğimiz ağ tabakası deneyimi” diyor ve ekliyor; “Bu da, bize dünyanın en büyük firmalarıyla deneyimi kullanarak nasıl daha iyi çözümler sunabileceğimiz gösteriyor.”

1443701141_1443684563566fsecureinternetsecuritybox.jpg

Hem Cleanup hem yeni Scan Wizard’da tarama sürecini tüketiciler için daha ulaşılabilir hale getirmek için yeni görselleştirmeler kullanılıyor. Scan Wizard’ı kullanırken yazılımın yüklenmesi hem ilerleme çubuğu hem de yüzdelik oranla açık şekilde gösteriliyor. Tarama sırasında zararlı bir şeye rastlanırsa, bu da kullanıcının inceleyebilmesi için listeleniyor. Bu maddeler arasında zararlı yazılım, casus yazılım ve hatta istenmeyen uygulamalar bulunabiliyor. Kullanıcılar ayrıca tek bir butona basarak dilerlerse bağımsız veya toplu şekilde tehditleri adresleyebiliyor.

Internet Security 2016, F-Secure SAFE’in temel PC parçası ve PC, Mac ve mobil cihazlar için en iyi korumayı sunmak için tasarlandı. Internet Security 2016 Microsoft Windows kullanan PC’ler için şu an piyasada bulunuyor, Windows 10 sürümü de kısa süre önce kullanıcılarla buluştu

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.