Güvenlik

İşte Türkiye’nin Milli Muharip Uçağı

Türk Savunma Sanayii ilk milli savaş uçağı Milli Muharebe Uçağı’nı gururla sunar. Geleceğin harp sistemleri için çalışmalar başladı!

İşte Türkiye’nin Milli Muharip Uçağı - Page 1

Türkiye’nin geliştirdiği silah teknolojileri dünyanın pek çok ülkesinde dikkat çekiyor. Özellikle yabancı basında oyun değiştirici olarak adlandırılan Türk Savunma Sanayii gerek İHA ve SİHA’lar gerek Akıllı Silah Ağı ile karşımıza çıkıyor. Şimdi de Milli Savaş Uçağı (MMU) ile yine oyun kuruyor. Geleceğin harp sistemi için çalışmalar başladı!

MMU, Türk Hava Kuvvetleri Komutanlığının envanterinden 2030’lu yıllardan itibaren kademeli olarak devreden çıkartılması düşünülen F-16 uçaklarının yerini alacak. Yurt içi imkân ve kabiliyetler ile tasarlanan ve geliştirilen bir savaş uçağının üretilmesi ve bu uçağı tasarlayıp geliştirebilecek insan gücü ve altyapının oluşturulması amacıyla başlatılan Milli Muharip Uçak (MMU) Geliştirilmesi Projesi’nde Türk Havacılık Uzay Sanayi ana yüklenici konumundadır.

İşte Milli Muharip Uçağı (MMU)

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.