Güvenlik

Kaspersky Password Manager ile şifreleriniz güvende!

Kaspersky Password Manager'ın yeni bir sürümünü kullanıma sundu. Kaspersky Password Manager'ın yeni sürümü ile gelen yenilikler haberimizde.

Kaspersky Password Manager ile şifreleriniz güvende!

Hesap güvenliği, kullanıcıları internet ortamında en çok endişelendiren konuların başında geliyor. Kaspersky Lab’ın yürüttüğü ankete Türkiye’den katılan kullanıcıların %56'sı hesaplarının hacklenebileceğinden haberdar ve bundan endişe duyuyor.

Fakat hesaplarla ilgili konularda kullanıcılara daha çok endişe veren iki konu bulunuyor: şifre çalan yazılımlar (%58) ve mali bilgiler içeren hesaplara ilişkin riskler (%58).

Siber suçluların erişebileceği verilerle ilgili olarak, kullanıcılar en fazla şifreleri konusunda kaygılanıyor. Şaşırtıcı bir şekilde, özel fotoğraflar ve videolar konusunda katılımcıların yalnızca %36'sı endişeli.

Kullanıcıların duydukları bu endişe boşuna değil. Aynı ankete katılan kullanıcıların %13'ü, bir yıllık bir süre içerisinde hesaplarının siber suçlular tarafından hacklenme girişimlerine şahit olmuş. Mağdur olan kullanıcılar, hesaplarının en çok şifrelerinin tahmin edilmesi yoluyla hacklendiğini belirtiyor.

Kaspersky Password Manager’ın yeni sürümü, standart özelliklere ek olarak, benzer çözümlerden parolaları içe aktarabiliyor, PC'ler ve Mac'lerde güçlü parolalar üretebiliyor ve kullanıcıların girdikleri parolaların yeterince güvenli olup olmadığını otomatik olarak kontrol edebiliyor.

1488791272_kaspersky.png

Yeni sürümün kullanıcıları ayrıca, uygulamanın yüklenememesi veya başkalarının cihazından şifre girmeleri gerekmesi durumlarında, My Kaspersky portalındaki kişisel sayfaları üzerinden şifrelerine uzaktan erişim sağlayabiliyor. Gerekli şifrelere, Google Chrome’un sesli komut özelliğiyle her zamankinden daha kolay ulaşılabiliyor.

Söz konusu tüm yeni özellikler PC'ler ve Mac'ler için de mevcut. Buna ek olarak, yeni MacBook Pro kullanıcıları artık ana parola yerine parmak izi de kullanabiliyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.