Güvenlik

'Kötü amaçlı bir dosya Chrome tarafından engellendi' hatası!

Google Chrome'da kötü amaçlı bir dosya ve Chrome tarafından engellendi hatasını nasıl kapatırım?


Bilgisayarınızda Google Chrome tarayıcısından bir dosya indirmek istediğinizde (uzantısı .exe olan bir dosya) "kötü amaçlı bir dosya ve Chrome tarafından engellendi" uyarısı alıyorsanız, Google Chrome'un o dosyayı güvenli bulmadığı için sizi uyarıyordur. Ancak yinede o dosyayı indirmek istiyorsanız bu sorunu çözmenin bir yolu var.

Google Chrome bir dosyayı indirmenize engel oluyorsa sebebi Chrome ayarlarında Kimlik avı ve kötü amaçlı yazılım algılaması açık demektir. Google Chrome sizi zararlı olabilecek uygulamalara karşı korumak için .exe gibi uzantılara sahip dosyaları indirmenize engel olabilir.

Chrome tarafından engellenen dosyayı indirmek için şu yolu izleyin.

●Tarayıcı araç çubuğunda Chrome menüsünü tıklayın.

●Ayarlar'ı seçin.Ayarlar sayfasının en alt bölümünde bulunan Gelişmiş ayarları göster'i tıklayın ve "Gizlilik" bölümünü bulun.

●"Kimlik avına ve kötü amaçlı yazılımlara karşı korumayı etkinleştir" onay kutusunun işaretini kaldırın. 

NOT: Bu haber sadece bilgi amaçlıdır. Güvenliğiniz için Chrome'un güvenlik ayarlarını değiştirmemenizi öneririz.

Yorumlar
Adem
Yeni Google Chrome sürümünde bu bahsettiğiniz işlem işe yaramıyor. Şu adreste ki youtube videosu ile sorunumu çözdüm. https://www.youtube.com/watch?v=zDLIs48-tN0 Bence makalenize bu videoyu ekleyin yapamayan insanlar faydalansın.
Cevapla
samet
son sürüm kullanıyorum direk kimlik avına ve kötü amaçlı ... diye bi seçenek bile yok genede kapadım ne varsa ama cözülmedi ???
Cevapla
Ali
Aynen dostum. Ben de bu problemi yaşıyorm. Bu konu hakkında yardım edecek uzman biri var mı?
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.