Güvenlik

LG G3'ü güvenli yapan beş temel özellik!

LG G3'ün beş temel güvenlik özellikleri.

LG G3'ü güvenli yapan beş temel özellik!

Mobil kullanıcılar akıllı telefonlar ve tabletlere daha bağımlı hale geldikçe, cihazlarını güvende tutmak ve kişisel bilgilerinin korunması konusunda giderek daha endişeli olmaya başladılar. Cep telefonu üreticileri standart güvenlik özellikleri il kullanıcıların kişisel verilerini korumaya çalışıyorlar.

Hatta, tamamen güvenlik merkezli olan akıllı telefonlar geliştirmek için bazıları oldukça ileri gidiyorlar. LG gibi!

LG, müşterilerinin güvenlik konusundaki artan hassasiyetinin farkında ve LG G3 amiral gemisinde güvenlik amaçlı beş temel araç kullandı. Bu özellikler ile kullanıcılar gizlilik ihlali konusunda tereddüt etmeden rahatlıkla LG G3’ü kullanabilir.

1408268128_lg-quickcase-colors.jpg

LG G3’ün beş temel güvenlik odaklı özelliklerini bu haberimizde sizler için listeledik. Sonraki sayfalarda bu özellikleri inceleyebilirsiniz.

LG Knock Code

LG ayrıca geliştirdiği kullanıcı deneyimi ile LG G2’de ilk kez sunulan KnockON özelliğinin geliştirilmiş hali olan Knock Code’u tüm akıllı telefonlarına entegre ediyor. Son araştırmalar kullanıcıların akıllı telefonlarını günde ortalama 100 kez kontrol ettiklerini gösterdiğinden LG, bu önemli özelliği daha geniş kitlelere ulaştırabilmek için G Serisi dışındaki L III ve F modellerinde de uyguluyor. Knock Code, kullanıcıların LG akıllı telefonlarını açmak ya da kilitlemek için telefon ekranında kendilerinin belirlediği bir şekli çizmelerine olanak sağlıyor. Knock Code bu çizimin kapalı ekran üzerine 2 ila 8 arası dokunuşla 80.000’den fazla farklı şekilde gerçekleştirilebilmesi sayesinde yüksek bir güvenlik sağlıyor.

1408267875_knockcode.jpgLG Guest Mode (Misafir Modu)

Bir süre için başkasına G3’ünüzü ödünç verdiğiniz zaman bu modu kullanabilirsiniz. Örneğin çocuklarınıza.  Ayarlar, Genel menüsünde bulunan 'Misafir modun'u etkinleştirdiğinizde sizin özel verileriniz gizlenir ve diğer kullanıcıya özel ekran açılır. "Misafir modu" aktif iken "misafir" farklı bir yöntem veya desenle telefon kilidini açabilecek ve beş kullanıcı tanımlı uygulama olacak.

1408267916_lg-guest-mode.jpg

LG Content Lock (İçerik Kilidi)

Content Lock ise, telefonu bilgisayara bağlandığınızda devreye girerek kişisel dosyaları güvenli bir şekilde gizli tutuyor. Etkinleştirmek için, "Ayarlar, Genel, Güvenlik menüsüne gidin ve “Content Lock (İçerik kilidi)” seçeneğine dokunun.

1408267963_lg-content-lock.jpg

LG Backup dosyaları kilitleme

 LG G3, "LG Backup" servisi ile birlikte geliyor. Bu servis telefon verilerinizi aktarıp, manuel ve zamanlanmış olarak yedeklemenizi sağlıyor. Böylece istediğiniz zaman geri yükleyebiliyorsunuz. Yedekler telefonunuzun bellek içinde dosya, SD kart içinde veya LG Cloud hesabınızda depolanır. Ek güvenlik için yedeklenen dosyalar bir şifre veya desenle kilitlenebilir. Böylelikle başka bir cihaza yüzden başka bir cihaza aktarılamaz yada tahrif edilemez.

1408268009_lock-lg-backup-files.jpg

McAfee Mobile Security ile LG G3’ü bulmak ve uzaktan silme

LG ve güvenlik firması McAfee ile anlaşma yaptı ve McAfee'nin Mobile Security uygulamasını önyüklenmiş olarak ücretsiz abonelik ile LG G3’te yerleşik olarak sundu. Bu uygulama ile telefonunuzu kötü yazılımlardan koruyacağınız gibi GPS çipi aracılığıyla da kaybolduğu yada çalındığı zamanlarda yer tespiti yapabilir ve verilerinizi uzaktan silebilirsiniz.

1408268064_locate-and-remote-wipe-the-lg-g3-with-mcafee-mobile-security.jpg

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.