Güvenlik

Microsoft'tan antivirüs sürprizi!

Windows Defender Offline ile bedava temizlik Microsoft'un yeni ve ücretsiz aracı ile kolay kolay silemediğiniz virüsleri bile silebileceksiniz...


1324293957_z4xjd.jpg

Microsoft yeni zararlı avcısı yazılımı Windows Defender Offline'ın halka açık Beta sürümünü yayınladı.Yeni ara. ile birkaç adımda ön yüklemeli kurtarma CD'si, DVD'si veya USB belleği oluşturabiliyorsunuz.

Yazılım bilgisayarınızdaki zararlıları, rootkit'leri ve diğer kötü amaçlı programları tespit edebilmek için doğrudan harici ortamlardan çalıştırılabiliyor. Böylece bilgisayarınız virüslerden dolayı açılmıyorsa veya Windows üzerinde silemediğiniz bir virüs varsa bu yazılımla bilgisayarınızı sıfırdan başlatıp söz konusu zararlıları silebiliyor ve sisteminizi temizleyebiliyorsunuz.Sadece 250 MB boyutlu yazılım için USB belleğinizi kullanabilmeniz büyük kolaylık sağlıyor. USB belleği hazırladıktan sonra bilgisayarınız açılırken ön yükleme menüsüne girip (Boot Menu) listeden belleği seçmeniz yeterli. Tarama bittiğinde bilgisayarınızı kapatıp normal bir şekilde çalışmaya devam edebiliyorsunuz.

32 bit ve 64 bit versiyonu ile burdan indirebilirsiniz..
http://windows.microsoft.com/tr-TR/windows/what-is-windows-defender-offline

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.