Güvenlik

Microsoft'un belalısı yine iş başında

Microsoft'un mobil işletim sitemi 16 yaşında bir hacker tarafından kırıldı.

Microsoft'un belalısı yine iş başında

Microsoft'un Windows Phone 8 işletim sitemi 16 yaşında bir hacker tarafından kırıldı. Hacker Shantanu Gawde, bulunan açığın kullanıcı verilerini çalmaya ve fazlasına izin verdiği söyledi.

Hindistan hükümetinin desteğini alan National Security Database programının bir üyesi olan genç hacker, mobil işletim sisteminde bulduğu açığı 24 Kasım'da Hindistan'da düzenlenecek MalCon'da gösterecek.

1352965578_imgfull22.jpg

Shantanu Gawde, geçen sene de Microsoft'un Kinect'indeki bir açığı kullanan zararlı geliştirmişti. Windows Phone 8'deki bir açık mı olduğu, yoksa kullanıcının dikkatsizliğinden mi faydalanıldığı bilinmiyor ama MalCon web sitesinde yapılan açıklamaya göre yapılacak tanıtımda bir Windows Phone zararlı prototipi ile Windows Phone'a virüs bulaştırma tekniklerinin gösterilecek. Bu gösterimde kişi listesini çalmak, fotoğraf yüklemek ve kişisel verileri, SMS'leri çalmanın da dahil olacağı söyleniyor.

Genç hacker Xbox Kinect'te bulduğu açığı böyle açıklamıştı. Aşağıdaki videoda izleyebilirsiniz.

Yorumlar
Ataturkun ulkesi, ileride olmaliydi.
Cevapla
E bu islemi xdadeveloper dakiler surekli yapiyor :)
Cevapla
E bu islemi xdadeveloper dakiler surekli yapiyor :)
Cevapla
ali
adamlar telefon diyor keylogger ni kaldi artik win32.dlk sytem bile artik eskidi
Cevapla
Misafir
klasik logger mantığı. Millete özel bur teknik gibi göstermeye çalışıyorlar
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.