Güvenlik

Öğrencilere siber güvenlik alanında eğitim veriliyor

İstanbul Bilgi Üniversitesi, bilgi güvenliğinin dijitalleşen günümüzde yaşamsal önem teşkil etmesi sebebiyle Bilgi Güvenliği Teknolojisi programını açıyor. 2016 – 2017 Akademik Yılı’nda eğitime başlamak üzere, kalifiye insan kaynağı ihtiyacına yönelik ola

Öğrencilere siber güvenlik alanında eğitim veriliyor

İstanbul Bilgi Üniversitesi, eğitim yelpazesini genişleterek mevcut ön lisans programlarına Bilgi Güvenliği Teknolojisi programını da ekliyor. Program ile her alanda faaliyet gösteren firmaların ihtiyacı olan, nitelikli ve donanımlı meslek elemanları yetiştiriliyor.

Bilgi Güvenliği Teknolojisi Programını tercih eden öğrenciler, tüm sektörlere bilgi güvenliği çözümleri geliştirmek, şirketlerin siber güvenlik konusunda gereksinimlerine karşı adımlar atmak ve bilgisayar sistemleri alanında teknik destek elemanı olarak çalışabilmek üzere eğitimler alıyor. Öğrenciler, bilgi güvenliği konusunda teorik ve pratik beceriler kazanarak uzmanlaşıyor.

Bilgi Güvenliği Teknolojisi Programı ile siber güvenlik alanında eğitim alan öğrenciler, internet ve elektronik posta hizmeti veren, çok kullanıcılı bilgisayar sistemi ve ağı olan, elektronik ticaret ve uzaktan eğitim yapan kuruluşlarda; sistem güvenliği uzmanı, bilgi işlem uzmanı, sistem ve ağ danışmanı, sistem destek uzmanı ve internet programcısı gibi pozisyonlarda çalışma fırsatı buluyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.