Güvenlik

Siber savaş konferansı!

Uluslararası Siber Savaş ve Güvenlik Konferansı 2017, 27-28 Kasım'da Ankara'da gerçekleşecek.

Siber savaş konferansı!

Savunma Sanayisi Müsteşarlığı tarafından yapılan açıklamaya göre, Başbakanlık, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Kalkınma Bakanlığı, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu ve TÜBİTAK'ın desteğiyle düzenlenecek konferansın ana konusu Siber Güvenlik Ekosisteminin Geliştirilmesi ve Kümelenme olacak.

Bu temaya uygun panel, ulusal ve uluslararası konuşmacılar ve etkinlikleri içerecek şekilde planlanan konferans, Türkiye için kritik bir öneme sahip siber güvenlik çalışmalarına katkı sağlayacak. 

1511455974_resized58492-10d5f8f8manset.jpg

Konferans öncesinde yapılan çalıştay ve toplantılarla sektörün analiz edilmesi, öncelikli alanların belirlenmesi ve konferans çıktılarıyla beraber birikimlerin sektöre yönelik alınacak stratejik seviyede kararlarda etkili olması amaçlanıyor. Çalıştaylar; akademisyenler, kamu kurumları, özel sektör ve karar çalıştayı olmak üzere 4 farklı oturumda yapıldı.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.