Güvenlik

Telefon aldığınızda ilk yapmanız gerekenler

Akıllı telefon sahiplerinin yapması gerekenler

Telefon aldığınızda ilk yapmanız gerekenler

Akıllı telefonlar artık eskiye oranla daha çok bilgi barındırıyor. Banka bilgilerinizden email adreslerinize, dosyalarınıza, resimlerinize ve daha bir çok bilginize telefonunuzdan rahatça ulaşılabilir. Tabi ki bir akıllı sahibi olarak bu özellikleri herhangi bir endişe duymadan rahatça kullanmayı istemek en doğal hakkınız. Ancak öncelikle bazı önlemler almak iyi olacaktır.

 

İlk yapmanız gereken telefonunuzun ayarlarınız gözden geçirmek olmalı. Kendinize göre ayarlamalar yapmak ve kullanışlı hale getirmek için bir çok seçenek bulunuyor.

Daha sonra telefonunuza herhangi bir bilgi girişiniz olmadan önce bulut depolama sistemlerinin herhangi birinde bilgilerinizin sürekli yedeklendiğinden emin olun. Daha sonra telefonunuzun başına herhangi bir şey gelmesi ihtimaline karşı güvenli hale getirin.

1388256186_ios7settings.jpg

Daha sonra dilediğiniz görünüm ve tema ayarlarını yapabilir rahatça kullanabilirsiniz. Sizin de eklemek istedikleriniz varsa yorum kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.