Güvenlik

Telefonunuz çalınsa ne yaparsınız?

Mobil cihazlarınız çalınırsa, yapmanız gerekenler var!

Telefonunuz çalınsa ne yaparsınız?

Telefonunuz çalındığında ya da kaybolduğunda ne yapmanız gerektiğini biliyor musunuz? Herkesin başına gelebilecek bir durum olan telefon çaldırma yada kaybetme olayları akıllı telefonlardaki gelişmelerle doğru orantılı olarak arttı. Fiyatları artan telefonlar eskisinden daha değerli hale geldi.

Öncelikle yapmanız gereken en yakındaki online sisteme başvurmak olacaktır. Daha sonra ise sağlayıcınıza haber vermeniz en doğru karar olacaktır. Telefonlar artık bütün bilgilerimizin bulunabildiği geniş bir dünya haline geldi. Kaybolması bir yana kötüye kullanımı da büyük risk oluşturuyor.

1354098315_3250stoleniphone04z-300x212-c.jpg

Eğer telefonunuzun GPS ile lokasyon bildirimleri varsa, bu bilgileri takip ettirmeye çalışın. Bu durum telefonlardaki avantajlı durumlardan biridir, tabi çalan kişi de bu durumu göz önünde bulundurmazsa..

Eğer telefonunuzdan en son durumda ümidi kestiyseniz ve gittiğine eminseniz dışardan bilgilerinizi silmeniz gerekiyor. Bir çok hırsız için verilerinizin hiç bir önemi yoktur, fakat kötüye kullanımlar için risk taşımaktadır.

Yorumlar
s@mi
htc sense niz varsa bilgisayarın başına geçip telefonu once kitleyip sonra bilgileri siler telefona yani hırsıza polis peşinde telefonu olduğun yere bırak kaç mesajı gonderirsiniz.telefon açık ise tam konumunu belirleyip polisi ararsınız.yada telefonun peşine bi taksiye atlayıp siz düşersiniz.ne zaman olursa olsun telefon açıldığı anda ki hep kapalı durmayacak yerini belirleyeceksiniz.tabi htc niz varsa sensede oturumunuz açıksa.
Cevapla
Misafir
htc re klamını yapmana gerek yok sony xperia ion da kapalida olsa sim kart takılı olmasa bile yer tespiti 1 den fazla uygulama ile yapılabiliyor diğer markalı olanlarda da artık güvenlik tedbirleri yok değil
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.