Güvenlik

Turkcell Veri Güvenliği Sertifikası aldı

urkcell, kartlı ödeme sistemlerinde dünyanın en önemli veri güvenliği standardı belgesi olan “PCI DSS (Payment Card Industry - Data Security Standard) Veri Güvenliği Standardı” sertifikasını aldı.

Turkcell Veri Güvenliği Sertifikası aldı

Turkcell, kartlı ödeme sistemlerinde dünyanın en önemli veri güvenliği standardı belgesi olan “PCI DSS (Payment Card Industry - Data Security Standard) Veri Güvenliği Standardı” sertifikasını aldı. Böylece Turkcell’in tüm online  satış kanallarında, PCI DSS uyumluluk sertifikası ile kredi kartı bilgilerinin güvenliğini yüzde 100 sağladığımız tescil edilmiş oldu. PCI DSS belgesi, kartlı ödeme sistemlerinde veri güvenliğini sağlamak amacıyla uluslararası kabul görmüş ödeme markaları American Express, Discover Financial Services, Mastercard, JCB ve Visa kurumları tarafından oluşturulan PCI Güvenlik Komitesi tarafından veriliyor.

 Turkcell’in aldığı PCI DSS sertifikası ile ilgili olarak Turkcell Genel Müdür Yardımcısı İlker Kuruöz şu açıklamada bulundu: 

1411161052_iku2.jpg

Müşterilerimizin bize emanet ettiği hassas bilgileri güvenli şekilde saklamak ve işlemek asli görevimiz. Bilgi güvenliği, özellikle kartlı ödeme sistemlerinde son derece titizlikle ele alınması gereken bir konu. Turkcell olarak bu noktadan hareketle müşterilerimizin güvenliğini en iyi şekilde sağladığımızı bir kez daha vurgulamak adına bu belgeyi aldık. PCI DSS sayesinde zaten yüksek güvenlik sistemleriyle korunan bu bilgileri artık dünya genelinde kabul görmüş bir standartla koruduğumuzu da söyleyebiliriz. Bu konuda uluslararası kabul gören standartlara gösterdiğimiz “yüzde 100” uyum ise büyük başarı.”

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.