Güvenlik

Ünlü otele hacker şoku!

ABD merkezli Marriot International otel zincirinde konaklayan yaklaşık 500 milyon müşterinin bilgileri hackerlar tarafından ele geçirildi.

Ünlü otele hacker şoku!

Müşteri verilerini hedefleyen hacker yani siber korsanların yeni bir saldırısı ortaya çıktı. Bu sefer bir otel zincirini hedef alan korsanlar 500 milyon müşterinin isim, adres, pasaport numarası ve e-posta adresi gibi bilgilerini çaldı.

Ünlü otele hacker şoku!

Marriott International’dan yapılan açıklamada, hackerların şirketin Starwood markasının veri tabanına yasadışı erişim sağladığı belirtilerek, " otelin 2014’ten 10 Eylül 2018 tarihine kadar misafir ettiği yaklaşık 500 milyon müşterinin bilgileri ele geçirildi" ifadelerine yer verildi.

Yapılan açıklamada siber saldırganların otel müşterilerinin isimleri, fiziksel adresleri, telefon numaraları, e-posta adresleri, pasaport numaraları, doğum tarihleri, cinsiyet bilgileri ve otele giriş ve çıkış tarihleri bilgilerinin çaldığını duyurdu.

Bilgileri çalınan müşterileriyle e-posta yoluyla iletiime geçeceklerini açıklayan şirket yetkilileri yaşanan bu durumdan dolayı özür diledi. Güvenlik güçleri ile iletişimde olduklarını belirten yetkililer bundan sonra bu tarz olayların yaşanmaması için gereken önlemleri alacaklarını açıkladı.

Yorumlar
Tipitip
500.000.000 müşteri mi !!!
Cevapla
ahmet
Evet 500 milyon kardeş https://tr.sputniknews.com/avrupa/201812011036421056-mariott-en-buyuk-hacker-skandali/
Mustafa
Araştırmadan haber yapmışlar belli ki yine.
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.