Güvenlik

Vodafone siber saldırıya uğradı

Vodafone İngiltere’den yapılan açıklamaya göre 1827 kullanıcının bilgileri çalındı.


Vodafone İngiltere geride bıraktığımız cümartesi günü siber saldırıya uğradığını kamuoyu ile paylaştı. Yapılan açıklamada siber saldırı neticesinde 1827 kullanıcının bazı bilgilerinin korsanların eline geçtiği ifade edildi.

Bu kullanıcıların isimleri, telefon numaraları, e-posta, şifre ve banka hesap detaylarının korsanlar tarafından ele geçirildiği belirtilirken, kredi veya banka kartı bilgilerinin ise çalınmadığı açıklandı.  

Vodafone İngiltere söz konusu saldırı sonrası bilgileri çalınan kullanıcılarla irtibata geçildiğini bildirdi. Vodafone ayrıca tedbir amaçlı hesapların kapatıldığı bilgisini verdi.

Dünya genelinde 450 milyondan fazla abonesi bulunan Vodafone ekim ayı içerisinde bir kez daha siber saldırıya maruz kalmıştı. Bu saldırıda ise 20.000 kullanıcısının çeşitli bilgilerinin istenmeyen kişiler tarafından çalındığını ifade edilmişti.

Türkiye Vodafone söz konusu saldırılarken etkilendi mi? Kullanıcı bilgileri güvende mi? Konuya ilişkin Vodafone Türkiye’den henüz bir açıklama yapılmadı. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.