Xiaomi Apple'ı gözüne kestirdi; iPad Mini'yi piyasadan silecek

Xiaomi'nin 8 inç boyutunda yeni bir tablet üzerinde çalıştığı ve teknoloji severlerin beklentilerini karşılamaya hazırlandığı bilgisi paylaşıldı.

Xiaomi Apple'ı gözüne kestirdi; iPad Mini'yi piyasadan silecek

Xiaomi, tablet piyasasına Xiaomi Pad 5 serisiyle yeniden adım attıktan sonra, büyük ekranlı birçok modeli tüketiciyle buluşturdu. Bu cihazların ekran boyutları genellikle en az 11 inç olup, Redmi Pad dışında, bu modelin ekranı biraz daha küçük olan 10.65 inçlik bir panele sahip.

Ayrıca, Xiaomi Pad 6 Max 14 adıyla piyasaya sürülen 14 inçlik devasa ekranıyla dikkat çeken bir model de mevcut. Şirketin tablet kategorisine geri dönüşünün üzerinden yaklaşık üç yıl geçtikten sonra, şimdi de küçük ekranlı bir tabletin lansmanı yapılması bekleniyor.

Xiaomi Apple'ı gözüne kestirdi; iPad Mini'yi piyasadan silecek

Xiaomi'nin bazı yöneticileri, Weibo üzerinden 8 inçlik bir tabletin lansmanıyla ilgili ipuçları paylaştı. Bu, şirketten böyle bir ürün hakkında duyduğumuz ilk haber oldu. Dolayısıyla cihazın gerçekten var olup olmadığı konusunda kesin bir şey söylemek zor olsa da, geliştirme aşamasında olduğu düşünülüyor.

Ürün piyasaya sürülmeye hazır hale geldiğinde, ilgili düzenleyici kurumlar tarafından sertifika alması bekleniyor ve bu sayede tablet hakkında daha fazla bilgiye ulaşabiliriz. Ancak şu an için Xiaomi'nin mini bir tablet çıkarma planını sadece değerlendirdiğini söyleyebiliriz. Xiaomi'nin geçmişteki tabletlerinin hemen hemen hepsi 8 inç ekran boyutundaydı, Mi Pad 4 Plus hariç. Dolayısıyla küçük ekranlı bir tablet, Xiaomi için tamamen yeni bir ürün olmayacak. Ancak, eskiden tabletlerde standart olarak kabul edilen 8 inç boyutu, günümüzde minimal çerçevelerle "küçük" veya "mini" kategorisine giriyor. Apple iPad mini ise halen küçük ekranlı tabletler arasında global olarak erişilebilir en iyi seçenek olmaya devam ediyor.