Bear inceleme

iOS ve macOS platformları için geliştirilen Bear uygulaması, bünyesinde barındırdığı yazım araçları ile not almayı bir üst seviyeye çıkarıyor. Artısı ve eksisi ile karşınızda Bear uygulama incelemesi.

Bear inceleme

İşletim sistemlerinde her ne kadar not alma uygulaması tümleşik olarak gelse de, kullanıcılar farklı alternatiflere yöneliyor. Uygulama mağazalarında yer alan yüzlerce not uygulaması da bu tezimizi doğruluyor. iOS ve macOS işletim sistemleri için geliştirilen Bear uygulaması, diğer not uygulamalarından bir adım önde yer alıyor. Artısı ve eksisi ile Bear uygulamasını mercek altına alıyoruz.

Oldukça tatlı bir uygulama simgesine sahip olan Bear, not alma konusunda bünyesinde barındırmış olduğu biçimlendirme araçları ile dikkat çekiyor. Bear’da not alırken metinleri; kalın, italik, altı ve ortası çizgili yapabilir, başlıklarda “header” kullanabilir, maddeleri numaralı şekilde sıralayabilir ve check aracı ile yapılacak listesi oluşturabilirsiniz.

Red Graphite, Charcoal, Solarized Light, Solarized Dark, Panic Mode, Gotham, Dracula, Toothpaste ve Cobalt temaları ile kişiselleştirebildiğiniz Bear’da, yazı fontunu da değiştirebiliyorsunuz. 

1478346652_mac-5.png

Ücretsiz olarak sunulan Bear, Pro sürümü için aylık veya yıllık ücret talep ediyor. Bear Pro sürümü ile kilitli olan temaları açabilir ve iOS ve macOS arasında notlarınızı senkronize edebilirsiniz. Oldukça sade ve kullanışlı bir arayüze sahip olan Bear'ın tek eksi yanı ise az önce bahsettiğimiz ücretli üyelik sistemi. Senkronize için Pro üyelik istemesi biraz yersiz olmuş.

Aşağıdaki bağlantılara tıklayarak Bear uygulamasını indirebilirsiniz.

iOS için Bear uygulamasını indir
macOS için Bear uygulamasını indir