Hem hafif hem güçlü! Sony LinkBuds S incelemesi!

Sony, ürün yelpazesini genişletmeye devam ediyor. Tamamen geri dönüştürülmüş plastiklerden yapılan serinin en küçük en hafif cihazı LinkBuds S'i inceledik. detayları haberimizde

Hem hafif hem güçlü! Sony LinkBuds S incelemesi!

Sony, geçtiğimiz günlerde kulak içi kulaklarına bir yenisini daha ekledi. Hem kulak üstü hem de kulak içi kulaklıklarda büyük başarılara imza atan markanın bugün inceleyeceğimiz ürünü LinkBuds S olacak.  Bu cihaz tamamen geri dönüştürülmüş plastiklerden oluşturularak, serinin en hafif en küçük kulaklığı olarak karşımıza çıkıyor. Küçüklüğüne aldanmayın çünkü bu kulaklığın donanımı oldukça güçlü. Teknoloji Oku ekibi olarak bizde sizler için bu güçlü cihazı test ettik. Detaylarını haberimizde bulabilirsiniz.

Sony LinkBuds S tasarım

LinkBuds S modeli kompakt bir tasarımla karşımıza çıkıyor. Mat tasarım ile gelen kutu, siyah, sarı ve beyaz renk seçenekleri ile satışa sunuluyor. Yaklaşık 4,8 gram ağırlığa sahip cihazın kablosuz kulaklıkların en küçüğü ve hafifi olduğunu da söyleyelim. Cihazın kulağa tam oturan yapısı gün boyu size rahat bir deneyim sunuyor. Hatta marka 1982’den bu yana toplanan kapsamlı araştırmalar ve kullanıcı deneyimleri sonucu bu cihazı tasarlamış.

linkbuds s tasarım

Sony LinkBuds S ses deneyimi

Cihazın boyutu her ne kadar küçük olsa da donanım tarafında oldukça güçlü. İlk olarak LinkBuds S’in aktif gürültü önleme özelliği sayesinde tek bir dokunuşla ortamdaki sesleri minimum hale indirgeyebilirsiniz. Bu sayede bir kafede, yolculukta veya ders çalışırken ortamdaki sesler ANC modu açık olduğunda sizi rahatsız edemiyor. Uyarlanabilir Ses Kontrolü modu ile nerede olduğunuzu ne yaptığınızı algılayan akıllı bir işlevi de bulunuyor. Bu mod sayesinde zamanla davranışlarınızı öğrenip, gittiğiniz yerleri tanıyor ve ortam sesi ayarlarını otomatik olarak ayarlıyor. Eğer ortamda karşınızdaki kişi ile konuşmaya başlarsanız cihaz sesinizi algılayıp, otomatik olarak ANC modunu kapatıyor. Bununla birlikte karşımızdaki kişinin sesi de kulağımıza geliyor. Bu modu açmak ve daha bir çok kişiselleştirme yapmak için telefonunuza Sony | Headphones Connect uygulamasını indirmeniz gerekiyor. Söz konusu uygulamayı hem Play Store hem de App Store'da bulabilirsiniz.

Bazı kullanıcılar için TWS kulaklıklarda telefonla konuşmak bir hayal kırıklığı olsa da bu cihazın ultra net ses kalitesi sayesinde sesiniz karşı tarafa net bir şekilde iletildiği için böyle bir sorun yaşamıyorsunuz. İçerisinde 500 milyonu aşkın ses örneği kullanan AI sayesinde dışardaki sesleri algılayabildiğinden hem görüşme yaparken hem de gürültü önleme modu açıkken bu sesleri sizlere iletmiyor. Bu durumda sizlere yüksek bir ses kalitesi sağlıyor.

LinkBuds S, Sony’nin sektörde benimsenen ses kodlama teknolojisi LDAC sayesinde High-Resolution Audio Wireless desteğini sağlıyor. Alışılmış Bluetooth sesinden yaklaşık üç kat daha fazla veri ileten LDAC, olağanüstü kalitede Yüksek çözünürlüklü ses deneyimi sunuyor. Yüksek uyumlu diyafram içeren 5 mm sürücü birimi sayesinde, müziğin her notasını en ince ayrıntısına kadar hissedebilmenizi sağlıyor. En sevdiğiniz müziği hemen açmak isterseniz de hızlı erişim modunu deneyebilirsiniz. Bu modu aktif hale getirirseniz tek dokunuşla en sevdiğiniz müzik kulaklarınızda çalmaya başlayacak.

Sony pil konusunda da oldukça başarılı işler çıkarmış. Tam şarjda 6 saat kesintisiz kullanım deneyimi sağlayan model, kutusuyla beraber bu süreyi 20 saate çıkarabiliyor. Hatta sadece 5 dakikalık bir şarj ile 60 dakikaya kadar çalma süresi sağlıyor. Yani cihazın sizi yarı yolda bırakmayacağını ve müzik zevkini doyasıya yaşatacağını söyleyebiliriz.

linkbuds s

IPX4 sertifikasına sahip cihaz suya dayanıklılığı sayesinde sıçramalar veya ter gibi durumda herhangi bir sorun yaşatmayacağı bilgisini de verelim.

 

Sony LinkBuds S kullanıcı deneyimi ve fiyat

Cihazı yaklaşık bir hafta boyunca test etme imkânı buldum. Kulaklığın kulağa tam oturması, herhangi bir hareket halinde kulaktan düşme ihtimalini de yok ediyor. Aktif gürültü önleme sistemi ve yüksek ses kalitesi sizleri kesinlikle tatmin edecektir. Cihazın Türkiye fiyatı 3.600 TL olarak belirlenmiş. Üst segmente hitap eden cihazı siz nasıl buldunuz?