İnceleme

Kullanıcı deneyimi: Redkey F10 kablosuz katlanabilir süpürge

Temizliğin önemli hale geldiği bugünlerde sizler için Redkey F10 kablosuz katlanabilir süpürgeyi inceledik.

Kullanıcı deneyimi: Redkey F10 kablosuz katlanabilir süpürge

Pandemi ve koronavirüs süreci ile beraber temizlik hepimizin hayatında daha da önemli hale geldi. Özellikle evlerimizi temizlediğimiz süpürgeleri artık daha fazla kullanılır hale geldik. İnceleme konuğumuz olan Redkey F10 kablosuz katlanabilir süpürge hem kablosuz olması hem katlanabilir olması hem de kullanışlı olması ile beraber bizden tam notu aldı.

Ortalama boyda bir kutudan çıkan süpürgenin montajı çok kolay. Gerekli parçaları bir araya getirmenizle beraber kullanıma hazır hale geliyor. Süpürgenin kutusundan duvara asmak için bir aparat çıkıyor. Ayrıca ek olarak bir de perde ve benzeri eşyaları temizlemek için fırça uç ile koltuk aralarını temizlemek için kullanılacak ince uzun bir aksesuar bulunuyor. Ek olarak bir de filtre yine ürünün kutusundan çıkıyor.

Kullanım deneyimi

Cihazı kurduktan ve pilini şarj ettikten sonra kullanmaya başlıyorsunuz. Redkey F10 kablosuz katlanabilir süpürgenin üzerinde dikdörtgen şeklinde bir düğme bulunuyor. Bu düğmenin üzerinde Auto yazısı var. Onun hemen altında ise + ve - işaretleri bulunuyor. Ayrıca bu düğmenin alt kısmında dijital LEDlerle desteklenen bir bilgi bölümü var. + ve - tuşlarına bastığınızda motor gücünü artırıp azaltıyorsunuz. Auto tuşuna basarsanız cihaz otomatik bir çekiş moduna alıyor kendini. Zemine göre gücü ayarlayarak temizlik yapıyor.

Cihazın güzel bir özelliği var: Düğmesine bir kez bastıktan sonra basılı tutmaya gerek kalmıyor. Özel olarak tasarlanan bu tuşun bu özelliği çok işe yarıyor. 

Kutusundan çıkan 3 farklı başlık var: Birinci başlık standart fırçalı başlık. Bu başlıkta aynı zamanda LED ışık da bulunuyor. Bu ışıklar temizlik yaptığınız yerleri görmenizi sağlıyor. Ayrıca bu başlığın ucunda bir de fırça bulunuyor ve bu fırça süpürgenin motoru ile beraber hareket ediyor. Bu da temizliğin daha derin ve güzel yapılmasını sağlıyor.

İkinci başlık perde ve benzeri eşyalar için kullanılıyor. Üçüncü başlık ise uzayabilen ince bir uç. Koltuk araları ve benzeri bölümler bu özel uçla temizleniyor.

Süpürgenin akıllı toz algılama özelliği bulunuyor. Bu özellik sayesinde zemindeki toz ve kirleri otomatik olarak algılayarak süpürgenin gücü buna göre ayarlanabiliyor. Bu özellik sayesinde temizlik çok daha iyi ve zahmetsiz bir şekilde gerçekleştiriliyor.   

Katlanabilen bir süpürge

Süpürgenin ana uzatma borusu katlanabilir bir şekilde tasarlanmış ve 90 dereceye kadar katlanabiliyor. Bu sayede özellikle koltuk, çekyat ya da yatak gibi nesnelerin altını daha rahat ve eğilmeden temizleyebiliyorsunuz. Çok işe yarayan bu özellik süpürgenin ismine de yansımış ve çok büyük bir fayda sağlıyor. Özellikle belinden sorunu olanlar için bu özellik çok kullanışlı. 

Emiş gücü

Süpürgenin emiş gücü 1000 - 2300 Pa arasında değişiyor. Bu değişkenliği isterseniz cihaza bırakabiliyorsunuz. Auto moduna aldığınızda cihaz gerekli gücü zemine göre kendi ayarlıyor. Ama isterseniz cihazın üzerinde bulunan + ve - tuşları ile bu çekiş gücünü siz de manuel olarak ayarlayabilirsiniz.

Süpürgenin emiş gücünü yeterli buldum. Ofiste hem halı hem de parke zeminlerde denemelerde bulunduk ve süpürgenin tozları ve pislikleri başarılı bir şekilde temizlediğini gördük. Emiş gücü gayet yeterli ve kablolu bir modeli aratmıyor.

Yıkanabilir filtreler

Cihazın farklı yerlerinde 3 farklı filtre bulunuyor. Birinci filtre gövdenin arka kısmında yer alıyor. küçük bir hareketle çıkarılan bu filtrenin bir benzeri kutusundan yedek olarak çıkıyor. İkinci filtre ise gövdenin tam ortasında yer alıyor. O filtre ile arka yüzdeki filtre aynı. Üçüncü filtre ise süpürgenin toz toplama bölümünde yer alıyor. Bu kapağı çıkardığınızda ise üçüncü filtreye ulaşabiliyorsunuz. Bu üçüncü filtre yıkanabiliyor.

Bu üç katmanlı filtreleme süpürgenin içine hapsedilen tozların dışarı çıkmasını ve ortamın tekrar kirlenmesinin önüne geçiyor. Bu sayede bazı eski nesil süpürgelerin yaptığı gibi bir yandan temizlik yaparken diğer yandan kirletme yapılmıyor. 

Pil ömrü

Redkey F10 kablosuz katlanabilir süpürgede 2500 mAh pil bulunuyor. Bu pille cihazı 60 dakika boyunca kullanabiliyorsunuz. Daha farklı bir şekilde anlatmak gerekirse tam dolu pil ile 200 metrekarelik bir alanı süpürebiliyorsunuz. Bu da çok iyi bir rakam. Aynı yerlerden birkaç kez geçseniz bile ortalama bir Türk evini tam dolu pil ile temizleyebileceğiniz anlamına geliyor.

Pilin üzerinde 3 adet LED bulunuyor. Pilin durumunu buradan görebiliyorsunuz. Şarj olurken de bu LED ışıklar yanarak durumunu gösteriyor.  

Ses seviyesi

Süpürgenin ses seviyesi en yüksek güçte 75 db'ye kadar ulaşıyor. Bu rakam bu tarz bir ürün için kabul edilebilir bir seviyede. Biz yaptığımız denemelerde bir sıkıntı yaşamadık. Ses seviyesi beni rahatsız etmedi.  

Sonuç

Süpürge bizden tam puan aldı. Esnek gövdesi özellikle koltuk ve benzeri eşyaların altını süpürürken fayda sağlıyor. Ek olarak ışıklı süpürge başlığı karanlık ortamlarda çok işe yarıyor. 

Süpürgede bulunan akıllı toz algılama sistemi ve üç katmanlı filtre özelliği temizliği çok kolay hale getirirken beraberinde zahmetsiz ve etrafı kirletmeden temizlik yapma imkanı sunuyor. Süpürge benden tam puan aldı ve kablolu modelleri aratmayacak bir çekiş gücü ile sunduğu için eski nesil modellere veda ettim bile. 

Redkey F10 kablosuz katlanabilir süpürge

  • 1000 - 2300 Pa çekiş gücü
  • 2500 mAh pil ömrü
  • 400W motor gücü
  • 0.6 litre toz torbası kapasitesi
  • Hepa filtre
  • Tozları yüzde 99,97 oranında tutabilme
  • 75 db ses seviyesi
  • 3.91 kg ağırlık


Ürünle ilgili detayları burada yer alan linkte görebilirsiniz. 

https://www.redkeyofficial.com/products/redkeyf10

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.