Realme GT 6'nın metal çerçevesi ve düz ekranı dikkat çekiyor

Realme, GT 6 modelinin ön tasarımını resmen açıkladı. Metal çerçevesi ve düz ekranıyla bu telefon, teknoloji tutkunlarının ilgisini çekmeyi başarıyor.

Realme GT 6'nın metal çerçevesi ve düz ekranı dikkat çekiyor

Realme GT 6'nın metal çerçevesi ve düz ekranı dikkat çekiyor - Resim : 1

Realme, Temmuz ayında Realme GT 6’nın Çin varyantını tanıtacak. Geçtiğimiz günlerde, şirket GT 6’nın küresel varyantını duyurdu. Küresel versiyon, kavisli bir ekran ve Snapdragon 8s Gen 3 yonga seti ile gelirken, Çin versiyonunda daha güçlü olan Snapdragon 8 Gen 3 yonga seti ve düz bir ekran bulunacak.

Realme Çin Başkanı Xu Qi, GT 6’nın ön tasarımına dair ilk görüntüyü paylaştı. Görselde, telefonun düz bir ekrana ve her tarafta ultra ince çerçevelere sahip olduğu görülüyor. Ayrıca, metal bir orta çerçeve telefonun dayanıklılığını artırıyor. Ekranın boyutu ve teknik detayları henüz resmi olarak açıklanmasa da, raporlar cihazın 1.5K çözünürlüğe, 144Hz yenileme hızına ve 6.000 nit tepe parlaklığa sahip OLED 8T LTPO panel kullanacağını gösteriyor. Telefon ayrıca optik ekran içi parmak izi sensörü ile donatılacak.

Realme GT 6’nın Snapdragon 8 Gen 3 yonga setiyle gelmesi bekleniyor. Cihazın, 24 GB’a kadar LPDDR5x RAM ve 1 TB’a kadar UFS 4.0 depolama ile sunulacağı belirtiliyor. Pil kapasitesi tam olarak bilinmemekle birlikte, büyük bir bataryaya sahip olması ve 100W hızlı şarj desteği sunması bekleniyor.

Geçtiğimiz hafta, tipster Digital Chat Station tarafından sızdırılan bir şema, telefonun arka tasarımını gözler önüne serdi. Şemaya göre, cihazda OIS destekli 50 megapiksel ana kamera, 8 megapiksel ultra geniş lens ve 2 megapiksel makro kameradan oluşan üçlü kamera ünitesi bulunuyor.

Realme GT 6’nın bu yeni varyantı, performans ve ekran özellikleri ile kullanıcıları etkilemeyi hedefliyor. Temmuz ayında yapılacak lansman ile birlikte cihazın tüm detayları ve fiyatlandırması netleşecek.