Şimdiye kadar yapılan en pahalı 10 kalem - Page 1

Geçmişten bugüne, tarihimizde yazmaktan daha değerli bir şey yoktu. Başlangıçta bu, mağaraların çatılarına ve duvarlarına şekiller çizmek anlamına geliyordu, ancak zaman geçtikçe ve insan hafızası artık her şeyi takip etmek için yeterli olmadığı için yazı, bilgiyi depolamanın ve aktarmanın en önemli yolu haline geldi.


İnsanoğlu bu amaçla kalemi icat etti. Tarihte kullanılan tüm türlerden, aklınızda bir tüy kalem görüntüsü olabilir. Tüy kalem, günümüz dolmakaleminden önce gelen kalem türlerinden yalnızca biriydi.


Dolma kalem 1800'lerin ortalarında seri üretime girdi, ancak bazı çok erken tarihsel sözler var. Neredeyse bir asır sonra, kullanımı daha kolay olan tükenmez kaleme karşı popülaritesini biraz kaybetti, ancak bugün yeniden canlanıyor.


Dolmakalem, kağıt üzerindeki pürüzsüz akışıyla hala ince ve üstün bir yazı aracı olarak kabul edilmektedir. Ancak dolma kalem bundan çok daha fazlasıdır. Dolma kalem bir stil ifadesidir.


Var olan birçok tür arasında sanat düzeyine yükselen bazı dolma kalemler vardır. Bunlar, birçok kişinin değer verdiği ancak çok az kişinin sahip olduğu lüks eserlerdir.


Sayfamızın alt bölümünde, şimdiye kadar yapılan en pahalı 10 kaleme bir göz atalım.

Şimdiye kadar yapılan en pahalı 10 kalem - Page 2

10. Caran d'Ache 1010 Altın Sınırlı Üretim


Fiyat: 175.000 Dolar

Şimdiye kadar yapılan en pahalı 10 kalem - Page 3

9. MontBlanc Sınırlı Üretim Boheme Papillon Kalem


Fiyat: 230.410 Dolar

Şimdiye kadar yapılan en pahalı 10 kalem - Page 4

8. MontBlanc Prince Rainier III Sınırlı Üretim 81 Kalem


Fiyat: 260.200 Dolar

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.