İnceleme

Ultrasone Signature Studio inceleme

Stüdyo kalitesinde müzik dinlemek isteyenler için geliştirilen Ultrasone Signature Studio kulaklık modelini mercek altına alıyoruz.

Ultrasone Signature Studio inceleme

Ultrasone’un üst düzey müzik deneyimi sunan Signature serisinin en yeni üyesi Signature Studio’yu eksileri ve artıları ile inceliyoruz. Stüdyo kalitesinde müzik dinlemek isteyenlere hitap eden Ultrasone Signature Studio, sunduğu geniş sahnesi, temiz alt frekansları ve güçlü midleri ile ön plana çıkıyor. Ultrasone Signature Studio incelemesine geçmeden önce gelin kulaklığın teknik özelliklerine bir göz atalım.

Ultrasone Signature Studio inceleme

Ultrasone Signature Studio, 8 - 40.000 Hz frekans aralığını destekliyor. 40mm büyüklüğünde Mylar/Titan sürücüler ile gelen kulaklık, kapalı ve dinamik yapısı ile üst düzey bir yalıtım sunuyor. 32 empedansa sahip olan kulaklık, telefon gibi güçsüz bir çıkışı olan medya oynatıcıları ile maalesef ki sürülemiyor. Bu kulaklığı ya DJ setinde ya da amfi ile güçlendirilmiş bir bilgisayarda kullanırsanız, tam anlamıyla bir verim alabilirsiniz. 290 gram ağırlığındaki Signature Studio, uzun süreli kullanımda ağırlığına rağmen kaliteli pedleri ve kafa süngeri ile başta ağrı yapmıyor.

Ultrasone Signature Studio modelinde firmanın geliştirmiş olduğu S-Logic Plus ve ULE teknolojileri yer alıyor. Peki, bu teknolojiler neler sunuyor.

1499631136_ultrasone-signature-studio-inceleme-3.jpg

S-Logic Plus ve ULE teknolojileri nedir?

S-Logic Plus, S-Logic Natural Surround System'in en son geliştirilmiş hali. S-Logic Natural Surround System teknolojisindeki ilerlemeler güçlü S-Logic sound'unu PRO serisi kulaklıklardan alıp HI-FI ve DJ serisi kulaklılara uygulanmasını sağlıyor. Bu ileri teknoloji mikro-akustik güçlendirmeli son derece hassas sönümleme kullanarak sürücü, buffer-board ve spatial elemanların birbiri ile optimum şekilde uyum içinde çalışmasını sağlıyor.

Akustik olarak yeniden tasarlanmış olan bu kulaklıklar ve ince tonal ayarları sonuç olarak maximum doğal sound ve insan sesleri ile enstrüman seslerinin çok daha canlı algılanmasını sağlıyor. ULE ise Ultrasone tarafından geliştirilmiş olup, radyasyonu %98 oranında azaltan özel bir MU metal kalkan teknolojisini müzik severlere sunuyor.

1499631126_ultrasone-signature-studio-inceleme-2.jpg

Ultrasone Signature Studio yapısı itibari ile sesi doğal bir şekilde veriyor. Yani bu kulaklıktan herhangi bir karakter beklemek zor. Ancak yine de Ultrasone Signature Studio, midleri ile bir tık öne çıkıyor. Oldukça geniş bir sahneye sahip olan kulaklık ile şarkıdaki tüm enstrümanların hangi noktadan kayıt edildiğini hissedebiliyorsunuz. Özellikle Rock, Metal, Klasik ve Blues müzik türü dinleyecilerinin bu kulaklığa aşık olabileceğini söyleyebilirim. Alt frekans yani bass severler ise Ultrasone Signature Studio’yu karaktersiz olmasından dolayı biraz sevmeyebilir. Ancak eğer müzikte güçlü bir sub bass varsa kulaklık bunu net bir şekilde veriyor.

Ultrasone Signature Studio’yu genel olarak değerlendirecek olursam; kulaklık sahnesi ve kristal ses tonu ile beni büyüledi diyebilirim.

1499631120_ultrasone-signature-studio-inceleme-1.jpg

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.