İnternet

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'na özel Doodle!

Google, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı için Doodle yayınladı.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'na özel Doodle!

Google 23 Nisan Ulusal Egemenlik Çocuk Bayramı için Doodle hazırladı. Bildiğiniz gibi 23 Nisan Atatürk'ün çocuklara hediye ettiği bir bayram ve bütün dünya çocuklarıyla birlikte Türkiye'de her yıl coşkuyla kutlanır. Google bu önemli günü unutmadı ve anasayfasında 23 Nisan için Doodle yayınladı.

1366665731_23.jpg

Kısaca 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı

TBMM'nin açılışının birinci yılında kutlanmaya başlanan 23 Nisan Milli Bayramı'na 1980 darbesi döneminde resmi olarak "23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı" adı verilmiştir. Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu ve ilk cumhurbaşkanı Mustafa Kemal Atatürk tarafından dünya çocuklarına armağan edilen 23 Nisan, dünyada kutlanan tek resmi çocuk bayramı olma özelliğini taşımaktadır

1366665706_23nisan1ks.gif

23 Nisan'ın Türkiye'de ulusal bayram olarak kabul edilmesinin nedeni, 23 Nisan 1920'de Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin açılmış olmasıdır. Çocuk bayramı olarak kutlanmasının sebebi ise savaş sırasında yetim ve öksüz kalan yoksul çocukları, bir bahar şenliği ortamında sevindirmektir.

Yorumlar
hacı
23 nisan tum turk ulusuna ve dunya cocuklarına kutlu olsunn
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.