İnternet

4K video deneyimi GTX 10 serisi ile PC' ye geliyor!

Netflix'in 4K stream yapma özelliği GTX 10 serisi ile artık PC'de de kullanılabilecek.


Netflix, bünyesinde HD, Full HD ve 4K yayın yapma özelliğini barındırıyor. Ancak HD ve Full HD çözünürlükler PC'lerde kullanılabilirken, 4K stream özelliği sadece akıllı televizyonlarda kullanılıyor. Bu handikap için Kasım ayında Microsoft, internet tarayıcısı Edge için bir güncelleme yayınlamış ve 4K desteğini sunmuştu.

Intel de 4K furyasına Kaby Lake işlemleri ile ayak uydurmuştu. Şimdiki süreçte ise Nvidia elindeki kozları oynamaya hazırlanıyor. Nvidia, GTX 10 serisi ekran kartları için 4K desteğini sunacağını açıkladı.

GeForce GTX 1050 ve daha üstü ekran kartları kullanan PC kullanıcıları; HDCP 2.2 uyumlu bir monitöre de sahipse Microsoft Edge'de veya resmi Netflix Windows 10 uygulamasında 4K içerikleri izleyebilecek.

Ancak donanım ihtiyaçlarının yanında bir de minimumda 25 Mbit'lik bir internet hızına sahip olmanız gerekiyor. 4K deneyim için Windows 10'un son güncellemesi olan Creators Update'in PC'de yüklü olması gerektiği söyleniyor.

1493623843_netflix-random-796x398.jpg

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.