İnternet

9 milyondan fazla oyun çaldı!

Steam kodları dağıtan bir siteyi hack'leyen hacker, 9 milyondan fazla oyun kodu çaldı.

9 milyondan fazla oyun çaldı!

Kod adı bilinmeyen bir hacker, DLH.net isimli internet sitesinin güvenliğini aşmayı başararak gelmiş geçmiş en büyük oyun hırsızlığına imza attı.

Oyun kodlarının, hediye kartlarının satışını yapan ve oyunlara bakiye yükleyen internet sitesi, açıklanan bilgilere göre kimliği hala belirlenemeyen hacker tarafından 31 Temmuz gününde saldırıya uğradı. Saldırıyı yeni fark eden site yönetimi, verdikleri ilk bilgilere göre 9 milyondan fazla oyun kodunun (Steam ile uyumlu) çalındığını söylediler. Sadece bununla da kalmayan gizemli hacker, sitenin veri bankasına girerek 3.3 milyon hesap bilgisine ulaştı.

1471551861_steam-final.jpg

Kullanıcı bilgilerinin çalındığını LeakedSource.com'dan gelen haber üzerine fark eden site yönetimi, hacker'ın forumdaki yazılım açığından yararlanarak sisteme girmeyi başardığını saptadı.

3.3 milyon kullanıcı bilgisinin yanı sıra milyonlarca dolar değerinde oyun kodlarını çalmayı başaran hacker, bakalım ilerleyen günlerde yakalanabilecek mi?

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.