İnternet

ACRON’dan Türkiye'de SAP güvenliği üzerien ilk adım

SAP Kurumsal İş Çözümleri pazarında gerçekleştirdiği projeler ve günden güne büyüyen kurumsal hacmiyle adından söz ettiren ACRON, global iş ortakları ile birlikte, Türkiye’de ilk kez SAP Güvenliği alanında faaliyete başladı

ACRON’dan Türkiye'de SAP güvenliği üzerien ilk adım

Farklı sektörlerin bilişim alanındaki ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik danışmanlık servisleri sunan, Türkiye’nin en büyük SAP iş ortaklarından ACRON, “SAP Güvenliği” alanında Türkiye’deki müşterilerine özel çözümler geliştirmeye başladığını duyurdu.

SAP Güvenliği alanında global iş çözümleri sunan “Onapsis” ve “Trend Micro” markaları ile firmalara özel çözümlere imza atan ACRON, şirketlerin özellikle kritik iş süreçleri ve hassas verilerin yönetimi gibi alanlarda yaşadıkları güvenlik açıklarının tespit edilmesi ve giderilmesi noktasında hedefe yönelik çözümler geliştirecek.

1411735086_acronsemihgur.jpg

SAP sistemlerinin güvenlik noktasında da diğer tüm IT unsurları kadar takip edilmesi gerektiğinin altını çizen ACRON Genel Müdürü Semih Gür, “Türkiye’nin en büyük SAP İş Ortaklarından biri olarak, sunduğumuz uçtan uca çözüm portföyüne “SAP Güvenliği” segmentini de eklemek bizim için önemliydi. SAP BO, SAP Hana, SAP Router ve Web Dispatcher sistemleri özelinde sunduğumuz çözümlerle, Türkiye’de bu alanda bir ilki gerçekleştirmekten mutluluk duyuyoruz. Günden güne gelişen danışmanlık ve hizmet hacmimizle ve global iş ortaklarımızla, pazarda farklılık yaratmaya devam edeceğiz” dedi.

Onapsis EMEA Bölgesi Başkan Yardımcısı Gerhard Unger da konuyla ilgili yaptığı değerlendirmede; “Günümüzde firmalar, güvenlik mimarisiyle ilgili, özellikle de SAP güvenliği ile ilgili alanlarda, uzmanlık özelinde ciddi sıkıntılar yaşayabiliyor. Onapsis’in bu alandaki deneyimi ve yaygın global ekosistemi, ACRON gibi büyük bir iş ortağının da katılımıyla Türkiye pazarında da hem danışmanlık hem uygulama düzeyinde, son derece güçlü hale geldi. Onapsis’in SAP Sertifikalı çözümleri, hem danışmalık hem de uygulama düzeyinde, firmaların güvenlik alanındaki gerçek ihtiyaçlarını karşılayacaktır” dedi.

Trend Micro Türkiye Genel Müdürü Yakup Börekçioğlu da konu ile ilgili yaptığı değerlendirmede: “Siber saldırılar gerçeği, her gün gerçekleştirilen çeşitli saldırılarla artıyor. Bu saldırılar, özellikle kurumların veri akışlarına yönelik bilgi toplama özelinde gerçekleşiyor. Bu eylemler sonucunda, şirket verileri kullanılamaz hale gelerek ciddi sorunlar oluşmaktadır. SAP sistemleri, kurumların temel yaşam döngüsündeki önemi sebebiyle, bu yöndeki saldırıların özellikle bölgemizde arttığını gözlemliyoruz. Tüm bu döngünün güvenli ve sağlıklı olması için, SAP sistemi ve bu sistemin tüm donanım bileşenleri için geliştirdiğimiz “Trend Micro Akıllı Koruma Stratejisi”, bu sistemleri gelebilecek her türlü saldırıya karşı korumaktadır. Bu nedenle, SAP dünyasında da ACRON ile işbirliğimiz oldukça kritik ve müşterilerimiz için güvenli çalışma ortamı sağlayacaktır” dedi.

ACRON, SAP Güvenlik Sistemleri, Tam Güvenlik Çözüm Paketi, Güvenlik Denetim Paketi, Güvenlik Güncelleme Çözümleri ve Talebe Dayalı Çözüm Paketleri’nden oluşuyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.