Siber saldırılardan nasıl korunulur? - Page 1

Güvenlik yazılımları üreticisi McAfee, aile bireylerinin sanal ortamda karşılaştığı riskleri azaltacak beş tavsiye yayınladı.
İşte bu 5 tavsiye:

Siber saldırılardan nasıl korunulur? - Page 2

Online cihazları listeleyin:

Günümüzde küçük çocuklar dahil tüm aile bireyleri telefon, tablet, PC, oyun konsolları gibi her an internete bağlı cihazlar kullanıyor. Yakın gelecekte, akıllı evlere yönelik servislerin yaygınlaşmasıyla evdeki her bir eşya benzer bir konuma sahip olacak.

Siber saldırılardan nasıl korunulur? - Page 3

Öncelikle kullandığınız tüm online cihazların bir listesini yapmalısınız. Bu liste, güvenlik riskine sahip cihazların tespitini kolaylaştıracaktır. Listelenen cihazların her biri için aile bireylerinden birine sorumluluk atayın.

Siber saldırılardan nasıl korunulur? - Page 4

Sosyal platformlarda gizlilik ayarlarını yükseltin:

Facebook, Instagram, Snapchat ya da diğerleri. Tüm sosyal platformlar yaşamınızı ve kişisel verilerinizi paylaştığınız alanlardır ve yüksek dikkat gerektirir. Kullanılan platformları tıpkı cihazlarda olduğu gibi listeleyin ve her bir platform için gizlilik ayarlarınızı yükseltin.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.