İnternet

Alibaba, Snapchat'i satın alacak mı?

Akıllı telefonlar için geliştirilen mesajlaşma uygulaması Snapchat'in, Çinli internet devi Alibaba’yla ortaklık görüşmelerine başladığı öne sürüldü.


ABD merkezli Snapchat, Alibaba’ya satacağı hisseler sayesinde büyük bir mali kaynak yaratmayı hedefliyor. Daha önce Facebook tarafından satın alınmak istenen Snapchat, Alibaba’yla sürdürdüğü pazarlıkların olumlu sonuç vermesi halinde şirketin ne kadarlık bir bölümünün Çinli firmanın kontrolüne geçeceği ise henüz bilinmiyor.

 1406842913_img20140801004118.jpg

Snapchat’in kurucusu Evan Spiegel ve Alibaba’nın sözcüsü Jim Wilkinson, görüşmelerle ilgili herhangi bir açıklama yapmaktan kaçındı. Anlaşmanın gerçekleşmesi halinde Snapchat’in piyasa değerinin 10 milyar Dolar (21 milyar TL) olması bekleniyor.

Kullanıcılarının yüzde 70’i kadınlardan oluşan ve üyelerine birbirlerine gönderdikleri mesajlara 10 saniye süreyle bakma imkanı veren Snapchat, Apple Store’da en çok indirilen ilk 25 uygulama arasında yer alıyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.