İnternet

Amazon hacklendi, ürünler sudan ucuza satıldı

Dünyanın en büyük e-ticaret sitesi hacklendi, akıllı telefonlar birkaç kuruştan satıldı.


Amerika merkezli online alışveriş devi Amazon.com’un İngiltere ayağında deyim yerinde bir skandal yaşandı. Hacker saldırısına uğrayan Amazın İngiltere’de binlerce ürün 1 Penny’den (3.5 kuruş) satıldı. Sorunun fark edilmesine kadar geçen sürede yaklaşık 20 bin kişinin 3.5 kuruşluk fiyatlardan yararlandığı belirtildi. Hatta öyle ki bir satıcı toplamda 20 bin Pound'luk (yaklaşık 70 bin TL) ürünü 1 Penny'den satılmış olduğu için iflas açıklamak zorunda kalacağı ortaya çıktı. Buna benzer birçok satıcı ürünlerinin 1 Penny’den satılmasının şokunu yaşadı.

1418770131_600x340xamazon-hacklendi2.jpg.pagespeed.ic.8gtat0e35.jpg

Amazon, Repricer Express programından kaynaklanan sorunu bir saat içerisinde çözüme kavuşturdu kavuşturmasına fakat bu sırada binlerce ürünün kargoya verilmek üzere paketlendiği ve hatta yola çıktığı anlaşıldı. 

Mağdur olan satıcıların durumu şu an için belirsiz. Amazon’un konuya ilişkin kısa süre içerisinde resmi bir açıklama yapması bekleniyor. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.