Amazon, Mart ayında Türkiye'de

Alışveriş devi Amazon, Mart ayında resmi olarak Türkiye pazarına giriş yapıyor. Amazon, Türkiye'de kendi kargo şirketini de kurdu.

Amazon, Mart ayında Türkiye'de

Alışveriş devi Amazon'un uzun bir süredir Türkiye pazarına gireceği söylentileri dolaşıyordu. Amazon.de üzerinden 29 euro ve üzerindeki ürünlere ücretsiz kargo yapan Amazon, şimdi direkt olarak Türkiye'den satışa başlayacak.

Türkiye Gazetesi'nin haberine göre; Amazon, Mart ayında Türkiye'ye resmi olarak giriş yapacak. Hatta Amazon, Türkiye'deki ürünlerini telim etmek için kendi kargo şirketini bile kurmuş.

Amazon'dan alınan ürünler Shipping with Amazon kapsamında kargolanacak. Amazon’un ikinci aşamada ise kargo şirketini tüm diğer kargo işlemlerine açması bekleniyor. Böylece Shipping with Amazon, UPS veya FedEx gibi dünya çapında dev bir kargo şirketine dönüşecek.

Amazon'un toptancı ve satıcılara “hazır olun” mesajı verendiği ve Mart sonu itibarıyla Türkiye’de test satışlarına başlayacağı belirtildi.  Ayrıca Lüksemburg ekibinin önümüzdeki hafta Türkiye’ye gelerek büyük firmalarla görüşmeler gerçekleştireceği öğrenildi.

Amazon, Mart ayında Türkiye'de - Resim : 1

Amazon'un Türkiye'ye Hepsiburada.com'u satın alarak giriş yapacağı düşünülüyordu. Ancak Amazon, satın alma yerine kendi sıfırdan bir giriş yapmayı tercih edecek. Bakalım Amazon, Türkiye'de nasıl bir fiyat politikası izleyecek?