İnternet

Android ve iPhone'larda 4.5G'ye nasıl geçilir?

4.5G'ye geçemediyseniz haberimize bir göz atın!


Bildiğiniz gibi bugün tüm Türkiye’de 4.5G’ye geçiş yapıldı. Bu geçiş ile birlikte mobil kullanıcılar daha hızlı internet deneyimini yaşamaya başlayacaklar. 4.5G, uyumlu telefon ve SIM kartlar üzerinde rahatlıkla kullanılabilecek.

Günün Sorusuna katılabilirsiniz:Günün sorusu: 

Operatörler günler öncesinden kullanıcılarına mesaj göndererek, telefonlarının ve SIM kartlarının uyumlu olup olmadığını test edebilmeleri için fırsatlar sundular. Bununla birlikte 4.5G’ye geçebilmeleri için neler yapmaları gerektiğini anlatan bilgiler sundular. Ancak SIM kartı ve telefonu uyumlu olduğu halde 4.5G’ye geçemeyen mobil kullanıcılar oldu. Bunun nedeni ise telefonlarında yapmadıkları küçük bir ayar.1459519287_1459500243screenshot20160401-112524.png

4.5G’ye geçmek için kayıt yaptırdıysanız ve SIM kartınız ile telefonunuz uyumlu olduğu halde geçiş yapamadıysanız, Ayarlar menüsünden (telefonlara göre seçenek ismi değişebiliyor) "Mobil Ağlar veya Hücresel ağlar" seçeneğine dokunun. Burada yine cihazlara göre adı değişebilen, "Tercih edilen ağ türü veya Şebeke Modu" seçeneğine dokunun ve bu seçenekte LTE’yi seçin.

iPhone'lar için 4.5 G ayarları

Ayarlar> Hücresel Veri Seçenekleri> Ses ve Veri> 4G (veya 4.5G)

1459519366_iphone45g.jpg

Bunları yaptıktan sonra telefonunuzun 4.5G’ye otomatik olarak geçmesi gerekiyor. Yine de geçmezse, operatörünüze ait müşteri hizmetlerini arayarak yardım isteyebilirsiniz. Muhtemelen hattınıza güncelleme yaparak sorununuzu giderecektir.


Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.