İnternet

Android'de artık kilit ekranında reklam gösterilmeyecek

Google, Android uygulamalarının kilit ekranında bile reklam göstermesini engelleyeceğini nihayet açıkladı.


Play Store ve App Store'da ücretsiz olarak sunulan uygulamaların çoğunda reklam yer alıyor. Geliştiriciler bu reklamlar ile gelir elde ediyor. Ancak Android tarafında işler biraz daha ciddi boyutlara uzanmıştı. Android uygulamaları, gelir modellemesi olarak uygulama açıkken kilit ekranında bile reklam göstermeye başlamıştı.

Google, geç de olsa bunun için değişik bir çözüm ortaya attı. Google'ın açıklamasına göre; artık kilit ekranı için geliştirilmeyen uygulamalar, kilit ekranında reklam gösteremeyecek. Bu açıklamadan kilit ekranı uygulamalarının hala kilit ekranında reklam gösterebileceği çıkıyor.

Eğer uygulamalar hala kilit ekranında reklam göstermeye devam ederse, Google bu uygulamaları hizmet koşullarına uymadıkları için Play Store'dan kaldırabilecek. Umarız ilerleyen aylarda bu politika bir kez daha değişir ve hiç bir uygulama kilit ekranında reklam gösteremez.

1512118432_1.png

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.