İnternet

Anneler Günü'ne özel Doodle

Google anneleri unutmadı ve Anneler Günü için Doodle tasarladı.

Anneler Günü'ne özel Doodle

Google Anneleri unutmadı ve Anneler Günü için hareketli bir Doodle yayınladı. Özel günler için ana sayfasında sürekli Doodle yayınlayan Google'ın bugünkü Doodle'ı Anneler için oldu. Hazırlanan Doodle'da bazı yerlere tıkladığınız zaman değişik görüntüler görmeniz mümkün.

1368334063_anneler-gunu-ayse.jpg

Buradan Anneler Günü için Doodle hazırlayan ekibi ve nasıl hazırlandığını görebilirsiniz.

Peki Anneler Günü nedir?

Anneler günü, anneleri onurlandıran özel bir gündür. Değişik günlerde ve değişik ülkelerde kutlanır. Bu günde anneler çeşitli hediyeler alır. Bu günü farklı ülkelerdeki insanlar yılın farklı günlerinde kutlarlar.

Anneler günü geleneği, Antik Yunanlıların Yunan mitolojisindeki pek çok tanrı ve tanrıçanın annesi olan Rhea onuruna verdikleri yıllık ilkbahar festivali kutlamalarıyla başlar. Antik Romalılar da ilkbahar festivallerini İsa'nın doğumundan 250 yıl öncesinden ana tanrıça Kibele onuruna kutluyorlardı.

ABD'de Anna Jarvis'in kaybettiği kendi annesi için 1908 yılında başlattığı anma günü, 1914 yılında Kongrenin onayıyla Amerika çapında genişledi.

Yorumlar
iyi ki anneler var
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.