İnternet

Apple, spam konusunda ilk adımı attı!

iCloud'da meydana gelen spam içerikleri takvim istekleri için Apple kolları sıvadı. İşte Apple'ın spam konusunda aldığı ilk karar!


iOS ve macOS cihazlarını hedef alan iCloud spam takvim istekleri, geçtiğimiz haftalarda gündeme bomba gibi düşmüştü. Çin merkezli yapılan spam saldırıları ile kullanıcıların takvimlerine reklam içerikli etkinlikler ekleniyordu. Kısa süre içerisinde binlerce kişiyi etkileyen bu olay karşısında Apple'ın önlem almak için iCloud takvim paylaşımını kaldırabileceği bile gündeme gelmişti.

Apple, bugün iCloud.com'un takvim arayüzüne "Önemsizi bildir" seçeneğini ekleyerek bu konuda ilk adımı attı. Bu yöntem ile bir nevi kullanıcıların yardımı ile spam içerik üreten iCloud hesaplarını tespit etmek isteyen Apple, henüz duruma kesin bir çözüm bulmuş değil.

iCloud.com üzerinden takvim isteklerini bildirme özelliğinin önümüzdeki günlerde ilk önce iOS daha sonra macOS platformlarına da gelmesi bekleniyor. Bakalım Apple, bu yöntemi ile spam içerikli takvim paylaşma isteklerinin önüne geçmeyi başarabilecek mi?

1481532028_icloud-takvim-gereksiz-121216.jpg

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.