İnternet

Apple'ı, iCloud ile tehdit eden Türk hacker grubu haklı çıktı!

Apple'ı, iCloud ile tehdit eden Türk hacker grubu Turkish Crime Family haklı çıktı. İşte olayın ayrıntıları.

Apple'ı, iCloud ile tehdit eden Türk hacker grubu haklı çıktı!

Turkish Crime Family adındaki Türk hacker grubu geçtiğimiz günlerde Apple'ın iCloud sistemine sızdıklarını iddia etmişti. Apple'ı tehdit eden Turkish Crime Family; ellerinde 200 milyona yakın iCloud hesabının şifresinin olduğunu açıklamıştı.

Ekip, 75.000 dolarlık Bitcoin veya 100.000 dolarlık iTunes hediye kartı verilmezse, iCloud hesabına bağlı cihazları sileceğini açıklamıştı. Bu olayın ardından kısa bir süre sonra Apple cephesinden konuyla ilgili açıklama gelmişti. Apple'ın açıklamalarına göre kullanıcıların iCloud hesapları güvence altındaydı.

Ancak bugün gelen açıklamalar Apple'ın haksız olduğunu ortaya koyuyor. ZDNet'ten gelen açıklamalara göre; Türk hacker grubu Turkish Crime Family, iCloud hesaplarını ele geçirmiş. Apple'ın hackerlar ile uzlaşmaya varmamasının nedeni ise, gelecek dönemde yaşanabilecek olaylar karşısında hackerlar karşısında güçsüz durumda olduğunu belli etmeme olarak gösteriliyor.

1490686803_icloud.jpg

ZDNet; iCloud kullanıcılarının acilen iki faktörlü kimlik doğrulama sistemine geçiş yapması gerektiğini belirtiyor. iCloud iki faktörlü kimlik doğrulama sistemini aktif etmek için; iPhone veya iPad üzerinden Ayarlar>iCloud>Parola ve Güvenlik bölümüne girip seçeneği aktif etmeniz yeterli olacaktır.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.