İnternet

Apple'ın efsanevi tasarımcısı Jony Ive yeniden iş başına dönüyor

Apple'ın ikonikleşmiş tasarımlarına imza atan Jony Ive, yeniden aktif olarak görev yapacağını açıkladı.

Apple'ın efsanevi tasarımcısı Jony Ive yeniden iş başına dönüyor

Apple'ın bu zamana kadar ikonikleşmiş tasarımlarına imza atan Sir. Jony Ive, 2015'ten bu zamana teknik olarak olarak Apple'ın tasarım şefi olarak görev yapıyordu. Ancak Jony Ive, yeni pozisyonunda tasarım ile ilgili pek aktif rol oynamıyordu.

50 yaşındaki deneyimli tasarımcı Jony Ive'ın, uzun süredir kuluçkada olması, emeklilik döneminin geldiği söylentilerinin ortaya çıkmasına neden olmuştu. Apple ürünlerindeki tasarımın Jony Ive'ın tasarım anlayışından uzaklaşması da bu iddiaları doğrulamıştı.

Uzun süredir Apple'ın tasarımsal açıdan yenilik sunmamasına yönelik eleştiriler için bugün düğmeye basıldı. Açıklanan bilgilere göre; Jony Ive, tekrardan aktif olarak görev yapacak. 

Apple tarafından Bloomberg'e yapılan açıklamada; Apple Park'a taşıma sürecinin tamamlanmasının ardından, tasarım ekibinin ve yöneticilerin eskiden olduğu gibi tekrardan direkt Jony Ive'a bağlı olacağı bildirildi. Yaklaşık 2 yıl sonra Jony Ive'ın, yeniden dümene geçmesi bekleniyor.

Yorumlar
Samet
Şu ucubeliklere bir son verir belki diyeceğim ama anten çizgisi çirkinliğide bu keltoşun başının altından çıkmıştı. Yinede ekran çentiğinden daha çirkin değil.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.