İnternet

Apple'ın vergi borcu çıktı!

Apple'ın İrlanda'ya milyarlarca dolar vergi borcu çıktı!


Avrupa Birliği, Apple'ın İrlanda ile olan vergi anlaşmasının yasalara aykırı olduğunu geçtiğimiz yıl gündeme getirmişti. Bu olayın ardından, AB, Apple'ın İrlanda'ya vergi borcunun olduğuna karar vermişti. Ancak 2016 yılında AB'nin aldığı karara uymayan İrlanda, bugün Avrupa Adalet Divanı tarafından resmen suçlu bulundu.

Wall Street Journal'ın aktardığı bilgilere göre; Apple'ı koruyan İrlanda, Avrupa Adalet Divanı'nda alınan karardan sonra ülkeye olan vergi borcunu ödemeye başlayacak. 14.5 milyar dolar olan bu vergi borcunun, yapılandırılıp 2018'in ilk çeyreğinde ödemeye başlanacağı düşünülüyor.

1512457623_apple.jpeg

İrlanda, konuyla ilgili AB'nin ülke işlerine bu kadar karışmasının yanlış olduğunu söylüyor. Apple cephesinden ise 14.5 milyar dolarlık vergi borcunun yanlış hesaplandığı itirazları geliyor. Şimdilik iki tarafın da bu karara itiraz edeceği biliniyor. Bakalım 2018'de Apple ile İrlanda arasındaki olay nasıl şekillenecek?

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.