İnternet

AppStore şimdi daha güvenli!

Apple kullanıcılarına güvenlik önlemleri

AppStore şimdi daha güvenli!

Apple kullanıcıları Google ile karşılaştırıldığında kredi kartı bilgilerini vermekte daha çok tereddüt yaşıyordu. Apple’ın bu konuda uzun süredir güvenlik önlemlerini  sıkılaştırması bekleniyordu. Apple sonunda kullanıcılarının kredi kartı bilgilerini güvence altına aldı.

App Store’da alış veriş yaparken artık içiniz rahat olsun. HTTPS yani güvenli hiper metin aktarım iletişim protokolüne geçiş yaptı. Apple’daki bu gelişmeye ön ayak olan ise yine Google oldu. Google’dan Elie Bursztein Apple’ın itunes ve appstore’un daha güvenli bir ağ olması konusunda yardımcı oldu.

1362958396_app-store-10b.jpg

Apple’ın 500 milyon aktif hesap bulunduran alış veriş platformu geç de olsa daha güvenli bir ortam oldu. Bu kadar kullanıcıya sahip bir yapının bu konuda geciktiğini ancak yeni gelişmelerin kullanıcıları memnun ettiğini söyleyebiliriz.

Yorumlar
OSMAN
AppStore her zaman birincidir Uygulamalar keyfiyyetlidir kasmiyor TESEKKÜRLER Apple....
Cevapla
panpa
14 aydır s2 kullanıyorum. marka fanatiği değilim. bana göre görüntü olarak iphone4s şimdiye kadar gördüğüm en estetik telefon panpa.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.