İnternet

Asseco SEE, bir ilke imza attı

Türkiye’de geniş banka ve üye işyeri ağına sahip Asseco SEE, güvenli e-ödeme konusunda bir ilke daha imza attı.

Asseco SEE, bir ilke imza attı

Türkiye’de geniş banka ve üye işyeri ağına sahip Asseco SEE, güvenli e-ödeme konusunda bir ilke daha imza attı. Asseco SEE, Bankalararası Kart Merkezi’nin Nisan 2016’da hayata geçirdiği Türkiye’nin Ödeme Yöntemi Troy ile entegrasyonunu başarı ile tamamladı. Troy e-ticaret doğrulama yöntemi “GO-Güvenli Öde” ile entegrasyonunu bitiren Asseco SEE, banka ortamında e-ticaret işlemi gerçekleştiren ilk firma oldu.

Finans, ödeme sistemleri, kamu ve telekom da dahil olmak üzere farklı dikey sektörlere yönelik yazılım ve sistem entegrasyon çözümleri sunan Asseco SEE, kendi Ar-Ge gücü ile güvenli e-ödeme altyapısı NestPay®’i geliştirdi. NestPay, sunduğu güvenlik ve diğer öne çıkan hizmet bileşenleri ile e-ticaret dünyasının tercih ettiği bir çözüm olarak dikkat çekmeye devam ediyor. Yapılan testleri başarı ile sonuçlandırarak NestPay’i Türkiye’nin Ödeme Yöntemi Troy ile uyumlu hale getiren Asseco SEE, Troy e-ticaret doğrulama yöntemi olan GO-Güvenli Öde ile banka ortamında e-ticaret işlemi gerçekleştiren ilk firma oldu. Bu gelişmeyle birlikte Troy kartlarla yapılan e-ticaret işlemleri NestPay üzerinden kolay, hızlı ve güvenli şekilde gerçekleşecek.

\r\n


NestPay tüm yasal düzenlemeler ile tam uyumlu
2007 yılından başlayarak, Ödeme Kartları Endüstrisi Veri Güvenliği Standardı olan PCI-DSS sertifikasyonlarını başarıyla tamamlayan NestPay, PCI-DSS Level 1 lisansına Türkiye’de sahip olan önde gelen e-ödeme alt yapılarından biri. En son Mart 2016’da PCI-DSS’in en güncel versiyonu olan V3.1 denetimini de başarıyla tamamlayan NestPay yeni yasal düzenlemelerle tam uyumlu ödeme alt yapısı sağlıyor.

\r\n

Bankalara ve e-ticaret sitelerine yönelik en güvenli ve en hızlı sistem
Asseco SEE Ülke Müdürü Hatice Ayas, konu hakkında \'Bankalara ve üye iş yerlerine sunduğumuz e-ödeme çözümlerimizle katma değer sunuyoruz. Yeni bankacılık vizyonu ile gerçekleştirdiğimiz ‘New Banking Vision’ konferansında, e-ödeme alanında düşünce lideri olduğumuzu belirtmiştik. Kendi Ar-Ge gücümüz ile geliştirdiğimiz NestPay’i BKM’nin ulusal ödeme yöntemi olan Troy ürünü ile entegre ederek ve kullanıcılara güvenli ödemenin olanaklarını sağlayarak alanımızdaki öncü rolümüzü pekiştirmiş olduk. Bu konuda bir ilke imza attığımız için gurur duyuyoruz.\' dedi.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.