İnternet

BadUSB adı verilen yeni virüs gelmiş geçmiş en büyük tehdit olabilir

Las Vegas'ta önümüzdeki hafta başlayacak olan Black Hat Güvenlik Konferansında yeni bir virüsün tanıtılacağı söyleniyor!

BadUSB adı verilen yeni virüs gelmiş geçmiş en büyük tehdit olabilir

İnternetiniz varsa virüsler, trojanlar, bad sektörler, truva atları ve adını bile bilmediğiniz ve belkide asla bilmeyeceğiniz daha birçok şeyle uğraşmak zorundasınız. Anti virüs yazılımları ise sizi kimi zaman zorlamalarıyla öne çıkıyor ve birşekilde performansınızdan feragat etmek durumunda kalmanıza sebep oluyorlar. 

Las Vegas'ta önümüzdeki hafta başlayacak olan  Black Hat Güvenlik Konferansında yeni bir virüsün tanıtılacağı söylenirken bu virüsün gelmiş geçmiş en büyük tehdit olacağının da altı çiziliyor. 

1407100654_android-malware.jpg

Black Hat adı verilen bu virüsün sisteme bulaştığında takılan her teknolojik alete bulaşabileceği ve her birinde farklı semptomlara sebep olacağının altı çiziliyor. Özellikle akıllı telefonlarda web browsera büyük zarar verebileceğinin altı çizilirken bu virüsün program ve format gibi seçenkelerle değil direkt üreticilerin ürünlereatacağı Firmware'ler ile giderilebileceğinin altı çiziliyor.

Siz siz olun bilmediğiniz kaynaklardan birşeyler bilgisayarınıza indirmeyin. Torrent sitelerinin özellikle büyük oranda trojan barındırdığını unutmayın. Sizin için önemli olan dosyaları asla sistem dosyalarının arasında saklamayın. Mutlaka iyi ve lisanslı bir antivürüs programı kullanın.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.