İnternet

Bari sen yapma Google

Dün akşam Google Analytics çalışanlarından biri hata yaparak, bazı mail adreslerini deşifre etti.


Bildiğiniz gibi şu aralar Google Analytics, yeni çıkacak olan Real-Time özelliğini test ediyor ve test etmeyi talep edenlere bu hizmeti sunuyor. Bende şahsen bu hizmeti denemek istediğim için kayıt olmuştum.

Benim gibi yüzlerce kullanıcıda aynı şekilde kayıtlarını yaptırmış. Talep işlemi onaylandıktan sonra, Google Analytics çalışanlarından Joseph Middleswart sağ olsun herkese onayı göndermek için mail atmış ama mailler açık vaziyette.

Hal böyle olunca mail gönderilen herkesin mail adresleri deşifre oldu. Hadi bir nebze olsun hatadır diyip geçtim. Bu duruma tabiki kullanıcılar tepkisiz kalmadı. Yüzlerce kullanıcı maili cevaplayarak, ne yaptın Middleswart gibi mesajlar attı. Bunu gayet doğal olarak karşılıyorum ama bu geri bildirim yapan yüzlerce kişi maili yanıtla demek yerine tümüne yanıtla deyince büyük bir mail trafiği ortaya çıktı.

Maillerimi Android telefonum üzerinden konrol ettiğim için telefonu kapatmak zorunda kaldım. Sabah olunca telefonu açtım hala mailler gelmeye devam ediyor. İşin kötü tarafı SPAM olarak bildirsemde etki etmiyor.

Artık kaderime razı olacağım.

Tek suçum vardı, oda Google' ı sevmek :)

Yorumlar
Misafir
haha harika :))
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.