İnternet

Bazı internet sitelerindeki yayın içeriklerine erişim engeli

MİT tırlarına ait olduğu iddia edilen fotoğraflar, yayınlayan internet sitelerinin başına bela oldu.

Bazı internet sitelerindeki yayın içeriklerine erişim engeli

MİT tırlarına ait olduğu iddia edilen görüntüler yayınlanmış ve bu görüntülerin sahte olduğu gerekçesiyle yasal işlem başlatılmıştı. Milli İstihbarat Teşkilatı tırlarına ait olduğu iddia edilen görüntülerin yer aldığı internet sitelerindeki yayın içeriklerine erişim engeli kararı geldi.

Gelen haberlere göre Milli İstihbarat Teşkilatının tırlarına ait olduğu iddia edilen görüntüleri yayınlayan sitelere erişim engeli kararı Telekomünikasyon İletişim Başkanlığına bildirildi. Bu görüntülerin yer aldığı yayın içeriklerine erişim önlendi ancak siteler bu içeri tamamen kaldırmaz ise tamamen erişim yasağına maruz kalacaklar.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcıvekili İrfan Fidan'ın başvurusu üzerine İstanbul 8. Sulh Ceza Hakimliği, 5651 sayılı İnternet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla İşlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında Kanun'un 8/a maddesine göre, internet sitelerindeki söz konusu yayınların içeriklerinin engellenmesine karar vermişti.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.