İnternet

Bing arama motoru tarih mi oluyor?

Microsoft'un Google karşısındaki en büyük kozu Bing arama motorunun fişi çok yakında çekilebilir.


Yazılım devi Microsoft, 2009 yılında Google'a rakip olmak istemiş ve daha önceleri üzerinde çalıştığı arama motoru olan Bing'i kullanıma sunmuştu. Google'ın geniş verileri karşısında ön plana çıkamayan Bing, uzun süredir küçük çaplı geliştirmeler alıyordu.

Edge tarayıcısının varsayılan arama motoru olan Bing için yolun sonu görünmüşe benziyor. Microsoft'un, geçtiğimiz günlerde Bing Translator uygulamasının adını Microsoft Translator ile değiştirmesi ile alevlenen iddialara, bugün cevap geldi.

Microsoft sözcüsü, Bing arama motorunun isminin değiştirmek hatta kapatmak gibi bir planlarının olmadığını açıkladı. Ancak bu açıklamalar dış basını pek tatmin etmiş gibi görünmüyor.

Google'dan sonra Yandex'in de gerisinde kalan Bing için Microsoft'un ya köklü değişiklik yapacağı ya da önümüzdeki yıl fişini tamamen çekeceği düşünülüyor.

Yorumlar
Smart
Bu haberin kaynağının sağlıklı olduğunu sanmıyorum. Biraz da sabotaj kokuyor. Bing teknolojinin kalbi olan ABD de zirvede yer alıyor. Kaldı ki tarayıcıların arama motorları ayarlardan değişir ve en güçlü arama motoru görülen Firefox, chrome, gibi en yaygın motorlar hepsinde ortak çalışır. Bu yüzden bu tip haberler bana magazin dedikodusu gibi görünüyor.
Cevapla
Timothy
Google'dan sonra en çok kullanılan arama motoru Bing'dir. ABD'de Google'a kafa tutar seviyede. Yandex dünya sıralamasında ilk 10'a bile giremezken haberin kaynağı nedir acaba? Yandex ancak Türkiye'de adı duyulmuş Rus ajanlık servisidir başka bir şey değil :) Bing de gayet iyi durumda meraklanmayın
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.