İnternet

Bir dijital medya ajansı nasıl yönetilmez? İşte rezillik!

Kutsal değerlere hakaret etmek ya da küçük düşürmek özgürlük müdür?

Bir dijital medya ajansı nasıl yönetilmez? İşte rezillik!

Özgürlük sözcüğünü geniş bir yelpazede ele almak mümkün. Öncelikle özgürlüğü tanımlamakla işe başlayacak olursak; birinin engellenmeden ya da sınırlandırılmadan istediğini seçebilmesi, yapabilmesi ve hareket edebilmesi durumudur özgürlük. Peki, bireyin bir şeyler yapabilmesinin ya da hareket çevresinin bir sınırı var mıdır? İşte tam da bu noktada dünyanın yıllardır tartıştığı ve hâlâ çözüme kavuşturamadığı noktaya geliyoruz. 

Peki dini değerlere edilen hakaret ya da aşağılayıcı ifadeleri özgürlükler adı altında görmezden gelmek mümkün mü?

Çoğunluğu Müslüman olan bir ülkede yaşıyoruz. Özgürlük düşüncesi altında sadece Müslümanların değil tüm insanlığın kutsal değerini üstelik en kutsal değerimizi yaradanımızı rakı sofrasına oturtmak da ne oluyor! Kendisini modern zamanın özgürlüklerine kaptıran bu mesnetsiz, saygısız dijital Ajans "marjinal özgür" görünme adı altında farklı düşünen insanların, dini değerleriyle dalga geçmeyi amaç edinmiş. Önceki paylaşımları incelendiğinde her türlü dini değere saldıran, saygısızca aleni şekilde bu işi yürüttüğü görülüyor.

"Biz sosyal medya ajansıyız" kisvesi altında kendince komik ve anlamlı, bizce bir gram saygı içermeyen ilkokul zekasıyla oluşturulmuş dini düşüncelere hakaret amacı güden paylaşım yapmaktalar. Aşağıda da düşünceden yoksun, marjinal gibi görünmeye çalışan fakat bir ot kadar bile dünyaya faydası olmayan bir düşüncenin paylaşımını görüyorsunuz. 

Bu konuda yorumu sizlere bırakıyoruz.

Not 1: Dijital Ajans tarafından paylaşılan çirkin içerik silinmiş durumda. 

1425406665_1105162510155330894100061928158536n.jpg

Not 2: Bir özel kurumun dini olmaz. Tek fikre sahip insanlara hizmet etmez. Her düşünceden insanlara hizmet vermeyi amaçlar. Aleni şekilde umumi ortamda hakaret de nedir?

Yıllardır dünyanın ortak paydasının insanlık olduğuna inanan bir birey olarak bu tür yaklaşım ya da ifadelerin özgürlük olduğuna asla inanmıyorum. 

Not 3: Ölümünün ikinci yılında değerli sanatçımız Müslüm Gürses'i saygıyla anıyor ve Allah'tan rahmet diliyoruz. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.