İnternet

Bulutlarda indirim savaşı!

Bulut savaşı gün geçtikçe kızışıyor.

Bulutlarda indirim savaşı!

Bulut depolama alanında gün geçtikçe fiyat rekabeti daha da kızışıyor. Google, bundan birkaç gün önce bulut depolama servisinde yüzde 20'lik bir indirim yapmıştı. Bulut alanında en önemli şirketlerden biri olan Amazon'da kendi servislerinde yüzde 25 indirim sunacağını açıklayarak ortamı iyice kızıştırdı.

Tabi ki Google'da boş durmadı ve bir önceki indirimden sadece üç gün sonra servislerinde bir indirime daha giderek fiyatlarını yüzde 10 oranında daha düşürdü. Bu şekilde Google'ın toplamda indirim oranı yüzde 30'a yükseldi.

1354306908_cloudcomputingnews.jpg

Böylece Google'ın sunduğu bulut depolama servisleri Amazon'a göre fiyat olarak daha avantajlı hale geldi.

Google'ın kurumsal çözümler yöneticisi Amit Singh katıldığı bir konferansta bu konuyla ilgili yaptığı açıklamada: "Rekabet edebildiğimiz için memnunuz" diye konuştu. Kendi sundukları bulut depolama servisinin daha iyi olduğuna inandıklarını belirten Singh, "Amazonun en büyük müşterilerinden bazılarının bizim altyapımızı test ettiklerini ve taşınmaya başladıklarını görüyoruz" dedi.

Amit Singh, Google gibi büyük firmalar için gerekirse bu fiyatları daha da aşağı çekmenin söz konusu olabileceğini söyleyerek bir anlamda Amazon'a gözdağı verdi. Servislerin ücretsiz hale gelip gelmeyeceği sorusuna ise Singh, net bir fikri olmadığını fakat bunun imkansız olduğunu da düşünmediğini vurguladı.

Singh konuşmasında Microsoft'a da yer verdi ve yazılım devinin bulut depolama alanında bambaşka bir yöne gittiğini söyledi.

Yorumlar
Misafir
buluta ait bur sürü domain almıştım. iyi de oldu he :)
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.