İnternet

Citrix’ten Kurumsal Mobilite İçin Bir Yenilik Daha

Citrix kullanıcıların sürekli artan ve değişen taleplerini karşılamak adına start-up şirket olan Virtual’ı satın aldı.

Citrix’ten Kurumsal Mobilite İçin Bir Yenilik Daha

Citrix mobil ve bulut teknoloji kullanıcılarının artan taleplerini karşılamak için güvenlik yatırımlarını artıracağını açıkladı. Bu amaçla Citrix; iOS ve Android için bulut sanallaştırma platformu sunan start-up şirketi Virtual’ı bünyesine kattı. Virtual CEO’su Chris Wade’in liderliğindeki uzman ekibin ve Virtual teknolojisinin katkısıyla Citrix; mobil uygulamalarının gelişim hızını artıracak uygulamalar, veri ve ağ için güvenlik yönetimini basitleştirecek bir altyapı sağlayacak, böylece kullanıcılara yeni yöntemler sunacak.

Kullanıcı ve şirket uygulamalarının sayısı arttıkça, kurumsal mobilitede güvenlik ihtiyacı daha önemli bir hale gelmekte. Bu sebeple günümüzde ölçülebilir ve güvenli uygulama testi çok büyük önem arz ediyor. Geleneksel mobil uygulama geliştirme yöntemleri çok sayıda cihaza, yönetim sistemine, versiyon ve ağa karşı test edilmeyi gerektiriyor. Tüm bu parametreleri tatmin edecek fiziksel kaynağa sahip olmak mobil uygulama geliştiricileri için çok pahalı ve külfetli bir yöntem. HP ve Capgemini’nin son araştırmasına göre bilişim şirketlerinin yarısından fazlası doğru mobil test için gerekli cihazlara ulaşmak konusunda sıkıntı yaşıyor.

Virtual teknolojisi ile birlikte Citrix’in mobil çalışma alanları sağlama platformunun performansı artırılacak. Böylelikle şirketlerin uygulama, masaüstü, veri ve hizmetlere herhangi bir ağdan ve cihazla anında güvenilir bir şekilde erişim sağlaması kolaylaşacak. Bu yenilik, mobil uygulama geliştiricilerinin ve bağımsız yazılım satıcılarının (ISV) ihtiyaç anında cihazlarını buluta bağlayarak, test cihazlarının fiziksel bakımını yapma ihtiyacını düşürerek geliştirme ve test sürecini daha makul, ölçülebilir ve yönetilebilir kılarak daha nitelikli ve güvenli uygulamalar geliştirmelerini sağlayacak. Sonuç olarak, daha geniş bir cihaz portfolyosunda daha nitelikli güvenlik testleri yapılmasına imkan verecek.


Citrix İşletme ve Hizmet Sağlayıcı Kıdemli Başkan Yardımcısı Sudhakar Ramakrishna konuyla ilgili şunları söyledi; “25 yıldır Citrix, kişilerin işlerini ne zaman, nerede ve nasıl yapacaklarını kendilerinin belirleyebildikleri güvenli sanallaştırma, mobilite, ağ ve bulut çözümleriyle, işletmelerde mobilite bariyerlerini kaldırıyor. Mobil uygulama gelişmini ilerleterek, kapsamlı, güvenilir ve kişiselleştirilmiş mobil çalışma alanları sağlama geleneğimizi devam ettiriyoruz.”


Virtual Kurucu ve CEO’su Chris Wade ise “Citrix, uzaktan erişimde öncüdür. Bu nedenle mobil çalışma alanlarında yeniliğe öncülük ederlerken onlara katılmak bizim için mantıklı bir karardı. Virtual’ın platrformunu hazırlarken, işlerin nasıl daha farklı yapılabileceğini inceledik. Bu felsefe Citrix’in insanların her yerden daha iyi çalışmalarını sağlamak için devamlı gelişim kültürüne çok uygun” dedi.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.