İnternet

Cryptolocker Tehdidinden Sonuza Kadar Kurtulmak İster misiniz?

rend Micro OfficeScan ile tüm iş yerleri, veri kaybı yaşamadan Cryptolocker ve diğer zararlı yazılımları engelleyebilecekler.

Cryptolocker Tehdidinden Sonuza Kadar Kurtulmak İster misiniz?

Veri güvenliği alanında Türkiye’de 2014 yılından beri Cryptolocker başta olmak üzere birçok fidye yazılım saldırısında ciddi oranda artış yaşanıyor. Bireysel kullanıcılardan büyük orta ve küçük ölçekli şirketlere kadar birçok kurum da bu saldırılardan ciddi oranda etkileniyor. Bu saldırılar öyle bir hale geldi ki, Türkiye 2015’in ilk üç ayında en çok fidye yazılım saldırısına uğrayan dünyadaki dördüncü ülke oldu.

1434445801_cryptolocker2.jpg

Kullanıcıların bilgisayarlarını ve dosyalarını kilitleyerek belli bir para ödenmesi durumunda açılacağını vaat eden fidye yazılım tehditleri gün geçtikçe gelişiyor ve değişiyor. İnternet ve veri güvenliğinde dünyaca çapında çözüm sağlayıcı Trend Micro Cryptolocker gibi fidye yazılımları başta olmak üzere birçok veri güvenliği tehdidine karşı yeni nesil çözümler sunuyor. Özellikle işletmelere yönelik Trend Micro OfficeScan™ ile kötü amaçlı yazılımlara karşı önde gelen koruma sağlıyor. Bunun yanında bulut tabanlı küresel tehdit istihbaratı sayesinde hem fiziksel, hem de sanal uç noktaları tehditlere karşı anında koruma sunuyor.

Tehditlere yönelik esnek güvenlik çözümleri

Trend Micro Akdeniz Ülkeleri Genel Müdürü Yakup Börekcioğlu konuyla ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi: ”Trend Micro OfficeScan™, isteğe bağlı modülleri ile veri kaybını önleme, sanal masaüstü altyapısı ve Mac koruması özelliklerinin anında dağıtılabilmesini sağlıyor. OfficeScan tehditlere karşı korumanızı daha da geliştirecek olan uygulama kontrolü, zayıflık koruması, mobil güvenlik ve uç nokta şifrelemesi gibi proaktif güvenlik teknolojileri ile birlikte çalışıyor”.

Trend Micro OfficeScan™, dosya sunucuları, bilgisayarlar, dizüstü bilgisayarlar ve sanallaştırılmış masaüstü bilgisayarlar için veri kaybı ve hırsızlığa karşı koruma sağlamanın yanında kaynak kullanımını azaltarak performans artırımı da sağlıyor. Kurumsal ağdaki ve kurumsal ağ dışındaki uç noktaları virüslere, Truva atlarına, solucanlara, casus yazılımlara karşı koruma sağlıyor. Hem PC hem de Mac bilgisayarlar için koruma sağlayan Trend Micro OfficeScan™, sunduğu özelleştirilebilir modülleri sayesinde tehdit cinsine göre esnek çözümler sunabiliyor.

Trend Micro OfficeScan™ ile Cryptolocker derdine son

OfficeScan™ 11 ile Cyrptolocker artık kullanıcılar için sorun olmaktan çıkıyor. Mevcut OfficeScan™ kullanıcıları, Service Pack 1 güncellemesini yükleyip Cyrptolocker sorununa karşı kesin çözüm sağlayabiliyorlar. Trend Micro OfficeScan™’ın performansına değinen Börekcioğlu: “Trend Micro OfficeScan, uç nokta güvenlik çözümlerini sertifikalandıran araştırma laboratuarı AV-Test'in gerçekleştirdiği kötü amaçlı yazılımlara karşı koruma testlerine göre birinci sırada yer alıyor. Ayrıca bulut tabanlı Smart Protection Network altyapımızı kullandığı için, imzaların büyük bir bölümü uç noktalara dağıtılmıyor ve kullanıcı uygulamalarına boş bellek alanı kalıyor. Bu özellikleriyle birlikte diğer çözümlerle kıyaslandığında, OfficeScan yüzde 60'a kadar daha hızlı çalışıyor. Özellikle Türkiye’de Cryptolocker problemi yaşayan çok fazla kurum var. Kurumların tamamı bu yeni çözümle artık fidye yazılımlarının sistemlerini durdurarak para istemesi ve prestij kaybı gibi durumları engelleyebiliyorlar. Trend Micro Office Scan kullananlar ise sadece bu yeni versiyonu yükleyerek Cryptolocker’a karşı üstün bir koruma sağlayabiliyorlar” şeklinde konuştu.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.