İnternet

Cumhurbaşkanı Erdoğan, iPhone X sırası bekleyenleri eleştirdi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, üstü kapalı bir şekilde iPhone X sırası bekleyenleri eleştirdi. Erdoğan, eleştirisinde hiç de haksız sayılmaz.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, iPhone X sırası bekleyenleri eleştirdi

6.099 TL'lik fiyatına rağmen yoğun ilgi gören iPhone X, Türkiye'de satışa sunulduğunda yüzlerce kişi satış mağazalarının önünde sıra beklemeye başlamıştı., Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan iPhone X sırası bekleyenlere üstü kapalı bir şekilde eleştiri geldi.

İstanbul’da düzenlenen Teknoloji Bağımlılığı Kongresi’ne katılan Cumhurbaşkanı Erdoğan; "Dünyada bir telefon markasının yeni modeli için saatlerce sıra bekleyen insanlar var. Bize göre buradaki asıl mesele teknolojiyi nasıl anladığımız. Bir dönem dünyanın en mümbit ilim irfan merkezlerine ev sahipliği yapmış bir ülke olarak bizim yenilikle bir sorunumuz olamaz." açıklamasında bulundu.

Apple'ı üstü kapalı bir şekilde eleştiren Erdoğan sözlerine; "Son yıllarda baş döndürücü bir şekilde ilerleyen teknolojinin bizi böyle bir tehlike ile yüz yüze bıraktığını görüyoruz. İnsanoğlu giderek var oluş gayesinden uzaklaşıyor. Kendi imal ettiği teknolojinin kölesi haline gelen insan yaratıcısına isyan etmektedir." şeklinde devam etti.

1511789269_iphone.jpg

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.