İnternet

Dailymotion'un bu hizmeti ilk kez Türkiye'de

Dailymotion+ ilk kez Türkiye'de açılacak.


Video paylaşım sitesi Dailymotion, 2005 yılında Paris'te küçük bir dairede kurudu ve bugün dünyanın en büyük video paylaşım sitelerinden biri haline gelmeyi başardı. Site günlük 116 milyon ziyaretçi sayısına sahip ve % 49'luk hissesi Fransız telekomünikasyon şirketi Orange'a ait. Dailymotion, Youtube'dan sonra en büyük ikinci video paylaşım sitesi olarak biliniyor.

Youtube'un bir dönem Türkiye'de erişimin yasaklanması Dailymotion'a olan ilgiyi artırmıştı. yeni Dailymotion, projesi Dailymotion Premium için onine video pazarında dördüncü sırada yer alan Türkiye'yi, başlangıç noktası olarak belirledi.

1361356819_logo-dailymotion.png

Gelecek aylarda görücüye çıkması planlanan Dailymotion+, geniş Premium kataloğunda çok sayıda yerli ve yabancı film, TV dizisi ve çocuk programı barındıracak. Yeni servisin üzerinde hiçbir reklam görünmeyecek. Bu hizmete bilgisayar, akıllı telefon, tablet ve smart TV üzerinden aylık ücret karşılığında bağlanılabilecek.

İçerikten Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Martin Rogard, Dailymotion Premium servisinin ilk olarak Türkiye'de başlatılacak olmasının nedenini "online video sektöründeki potansiyelini yüksek gördüğümüz ve Dailymotion kullanıcı kitlesinin en yoğun olduğu ülkelerden biri olan Türkiye'de test etmek istedik." Diyerek açıkladı.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.